چهارشنبه ۲۸ مهر ۱۴۰۰ ۲۰ اکتبر ۲۰۲۱
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

سه فیلم کوتاه «اصغر پیکان، همسرش و زندگی کمی غیرعادی تر»، «دندان آبی» و «۳۵متری روی سطح آب» از اولین تجربه‌های فیلم‌سازی هومن سیدی در دسترس علاقمندان قرار گرفت.
سه فیلم کوتاه «اصغر پیکان، همسرش و زندگی کمی غیرعادی تر»، «دندان آبی» و «۳۵متری روی سطح آب» از اولین تجربه‌های فیلم‌سازی هومن سیدی در دسترس علاقمندان قرار گرفت.

هنرمندنیوز: هومن سیدی فعالیت خود در حوزه فیلمسازی را با ساخت فیلم‌های داستانی کوتاه آغاز کرد و سه فیلم اصغر پیکان، همسرش و زندگی کمی غیرعادی تر، دندان آبی و ۳۵متری روی سطح آب را با سرمایه‌گذاری مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی ساخت.

فیلم‌هایی که هر کدام موضوعی متفاوت دارند و در برخی از آن‌ها بازیگران چهره‌ای چون مرحوم عسل بدیعی، یکتا ناصر، جواد عزتی، نیلوفر خوش‌خلق و آزاده صمدی به ایفای نقش پرداخته‌اند.

این سه فیلم همزمان با روز ملی سینما از طریق پلتفرم «ودیو» در معرض دید سینمادوستان قرار داده شده‌اند.

اصغر پیکان، همسرش و زندگی کمی غیرعادی تر روایت یک جوان آس و پاس به نام اصغر است که بعد از یک تصادف و یک سفر عاشق می‌ شود و تصمیم به ازدواج می‌گیرد اما آن دختر مهریه عجیبی دارد. در این فیلم کوتاه بازیگرانی چون عسل بدیعی، افسانه چهره آزاد، جواد عزتی، سیروس همتی، یکتا ناصر و ... حضور دارند.

اما دندان آبی داستان دختری است که بلوتوث شدن فیلمی از او در اردوی ورزشی باعث تغییر زندگی‌اش می‌شود. فریده سپاه منصور، آزاده صمدی و نیلوفر خوش خلق بازیگران این فیلم کوتاه هستند.

۳۵متری روی سطح آب روایت مردی است که به خاطر نیاز، مجبور است اقدامی انجام دهد که با عقاید دینی اش در تضاد است. از طرفی برای کم کردن بار عذاب وجدانش می خواهد راه حلی دینی برای این کار بیابد و مدام در تکاپوست که همه چیز درست باشد؛ اما انگار نمی تواند به راحتی با این مسأله رو به رو شود. آزاده صمدی، سیروس همتی و افشین هاشمی در این فیلم به ایفای نقش پرداخته‌اند.

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..