سه شنبه ۱۸ مرداد ۱۴۰۱ ۹ اوت ۲۰۲۲
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

نمایشگاه آثار نقاشی مسعود مولایی با موضوع انسان و طبیعت بیجان در فرهنگسرای نیاوران رونمایی می‌شود.
نمایشگاه آثار نقاشی مسعود مولایی با موضوع انسان و طبیعت بیجان در فرهنگسرای نیاوران رونمایی می‌شود.

هنرمندنیوز: به نقل از روابط عمومی فرهنگسرای نیاوران، جمعه ۱۰ تیر در گالری شماره ۱ فرهنگسرای نیاوران، نمایشگاه آثار نقاشی مسعود مولایی با موضوع انسان و طبیعت بیجان با حدود ۵۰ اثر به معرض نمایش درمی‌آید.

مولایی متولد اردیبهشت ۱۳۴۳ تهران است. وی از نوجوانی متوجه علاقه‌ی خود به کارهای هنری به خصوص نقاشی می‌شود و بعد از تحصیلات متوسطه در کلاس‌های آزاد کمال الملک شرکت می‌کند. پس از اتمام دوره سربازی با معرفی یکی از دوستان به محضر مرتضی کاتوزیان رفته و تحت تعلیم ایشان قرار می‌گیرد، مولایی معتقد است این سال‌ها تأثیر بسیار زیادی در شکل گیری نقاشی‌هایش داشته است. در ابتدای دهه ۷۰ راهی کشور ژاپن شده و ضمن برپایی چندین نمایشگاه بعد از ۵ سال به ایران باز می‌گردد و آتلیه‌ی نقاشی نور را افتتاح می‌کند و به آموزش هنرجویان می‌پردازد.

مسعود مولایی می‌گوید: دخل و تصرف در طبیعت و خلق ترکیب‌بندی‌های تازه، رؤیای ناتمام من است. برای تعبیر این رؤیا باید ترسیم‌گر کسانی می‌بودم که در هماهنگی با طبیعت نفس می‌کشند؛ یعنی مردمان روستایی. این همزیستی میان انسان و طبیعت تنها در رویاهایم باقی نمانده بلکه به آثارم تبدیل شده است. آن‌چه می‌بینید، بیش از آن‌که میراث‌دار طبیعت باشد از احساسی شخصی رنگ گرفته است.

مولایی در نمایشگاه‌های متعددی همچون، نمایشگاه گروهی آتلیه کارا نگار خانه‌ی سبز، نمایشگاه انفرادی یوکوهامای ژاپن، نمایشگاه هنرهای دستی ملل در ژاپن، نمایشگاه انفرادی در شهر تاچیکاوا ژاپن، نمایشگاه گروهی آتلیه‌ی کارا-کاخ سعد آباد، نمایشگاه انفرادی مؤسسه‌ی فرهنگی هنری صبا، نمایشگاه اکسپو غرب کشور-ارومیه و نمایشگاه انفرادی گالری شکوه حضور داشته است.

علاقه مندان جهت بازدید از این نمایشگاه می‌توانند در روزهای عادی از ساعت ۱۰ تا ۱۹ و در روزهای تعطیل از ساعت ۱۴ تا ۱۹ به فرهنگسرای نیاوران مراجعه کنند، لازم به ذکر است که این نمایشگاه تا ۱۷ تیر ادامه خواهد داشت.

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..