دوشنبه ۱۵ خرداد ۱۴۰۲ ۵ ژوئن ۲۰۲۳
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

کارگردان فیلم «اتاقک گِلی» معتقد است در حوزه جنگ و موضوع مربوط به منافقین، سوژه‌های نابی وجود دارد که پرداختن به این موضوع بستگی به زاویه نگاه فیلمساز دارد.
کارگردان فیلم «اتاقک گِلی» معتقد است در حوزه جنگ و موضوع مربوط به منافقین، سوژه‌های نابی وجود دارد که پرداختن به این موضوع بستگی به زاویه نگاه فیلمساز دارد.

هنرمندنیوز: محمد عسگری کارگردان فیلم «اتاقک گِلی» در گفت‌وگو با ستاد خبری چهل و یکمین جشنواره فیلم فجر، درباره اینکه تا چه اندازه جا دارد که باز هم درباره عملیات مرصاد فیلم ساخته شود که متمایز با ساخته‌های کارگردانان پیش از این باشد، بیان کرد: این امر به زاویه نگاه فیلمساز و نویسنده بستگی دارد. گاهی اوقات از یک موضوع ساده شهری مثل فقر هزاران قصه شکل می گیرد. بدون شک در حوزه جنگ و موضوع مربوط به منافقین، سوژه‌های نابی وجود دارد و زاویه نگاه من هم مقاومت مردم مقابل منافقین بود.

او درباره اینکه تا چه اندازه برای ساخت اولین فیلمش از سینمای حاتمی کیا الگوبرداری کرده است، گفت: آقای حاتمی کیا یکی از قدیمی‌های حوزه‌ فیلمسازی کشور هستند و فیلم های درخشانی هم ساخته اند. اما من در این فیلم نگاه خودم را پیش بردم، البته ممکن است فیلم «اتاقک گلی» در برخی موارد شبیه آثار آقای حاتمی کیا، رضا میرکریمی یا مجید مجیدی شده باشد. اما تمام سعی‌ام را می‌کنم نگاه محمد عسگری را تقویت کنم.

کارگردان «اتاقک گلی» همچنین بازخورد اهالی رسانه را مثبت دانست و اعلام کرد: اگر روزی به فضای سینما ورود پیدا نمی‌کردم وارد مطبوعات می شدم؛ چرا که علاقه زیادی به این حرفه دارم اما معتقدم اهالی رسانه کار بسیار سختی انجام می‌دهند. از همین جا به همه اهالی رسانه که در روزهای جشنواره زحمت کشیدند، خسته نباشید می‌گویم.

فیلم «اتاقک گلی» در آخرین سانس از هشتمین روز چهل و یکمین جشنواره بین المللی فیلم فجر برای اهالی رسانه در پردیس سینمایی ملت به نمایش گذاشته شد.

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..