یکشنبه ۱۲ تیر ۱۴۰۱ ۳ ژوئیه ۲۰۲۲
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

رمان «زندگی حشره‌ای» نوشته‌ ویکتور پلوین با ترجمه‌ زینب یونسی منتشر می‌شود.
رمان «زندگی حشره‌ای» نوشته‌ ویکتور پلوین با ترجمه‌ زینب یونسی منتشر می‌شود.

به گزارش هنرمندنیوز،در معرفی نویسنده «زندگی حشره‌ای» آمده است: ویکتور پلوین از جریان‌سازترین، محبوب‌ترین و جنجالی‌ترین نویسندگان حال حاضر روسیه است. او که منتقد سرسخت سیاست‌های دولت است، هم اکنون در آمریکا زندگی می‌کند. پلوین در کارنامه‌ دوره‌های کاری ادبی خود آثار تخیلی و پست مدرن متعددی دارد، آثاری که او را به یکی از شاخص‌ترین نویسندگان پست مدرن روسیه تبدیل کرده و جوایز فراوانی برایش به ارمغان آورده است. کتاب‌های پلوین به زبان‌های گوناگون ترجمه شده و از همین جهت نویسنده‌ای شناخته شده در دنیاست. همچنین با الهام از کارهای او چند فیلم ساخته شده از جمله «انگشت کوچک بودا» و «نسل پی» و بارها نمایش‌هایی از روی آثارش اجرا شده است. از این نویسنده، رمان«اومون را»‌، به دست پیمان خاکسار از روی ترجمه‌ انگلیسی اثر برگردانده شده و توسط نشر چشمه منتشر شده است.

همچنین در توضیح رمان عنوان شده است: دومین کتاب پلوین «زندگی حشرات»، که از آثار مطرح این نویسنده محسوب می‌شود، توسط زینب یونسی و با تایید وکیل پلوین به فارسی ترجمه شده است. این کتاب که با نام «زندگی حشره‌ای» در ایران منتشر خواهد شد، در پانزده برداشت به زندگی حشره-انسان‌هایی می‌پردازد که زیستی میانه‌ انسان و حشره دارند.

در این رمان پلوین با زبانی ساده، روایتی پیچیده شده در اسطوره و تاریخ و سیاست و فلسفه و عرفان را با ارجاع‌های بسیار به ادبیات، در شمایلی پست‌مدرن بیان می‌کند. در «زندگی حشره‌ای»، زمان و مکان و انسان و حشره درهم می‌آمیزد و آمیزه‌ای گیرا و خواندنی پدید می‌آورد. هر برداشت همچون جزیره‌ای‌ست در دریای رمان که به یکدیگر مربوط می‌شوند و برهم تاثیر می‌گذارند. روایت در این کتاب سرشار از طنز و تراژدی و بهت و ماجراست. کتابی که خواندن آن دریچه‌ای متفاوت از ادبیات معاصر روس را پیش روی خواننده ایرانی می‌گذارد. این رمان چشم و زبانی‌ست که با نگاهی انتقادی، فرهنگ مردم و سیاست‌های شوروی و روسیه پس از فروپاشی را می‌نگرد و بازتاب می‌دهد.

رمان «زندگی حشره‌ای» در ۲۴۰ صفحه توسط انتشارات نیلوفر بزودی وارد بازار کتاب می‌شود.

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..