یکشنبه ۶ آذر ۱۴۰۱ ۲۷ نوامبر ۲۰۲۲
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

گفتگوی هنرمندنیوز با بازیگر نمایش رویای شب نیمه تابستان

زهرا شفیعی، متولد بیست و سه مرداد هزار و سیصد و هفتاد و شش، تهران، فارغ التحصیل رشته نرم افزار، از سال نود و هشت وارد آموزشگاه بازیگری امین زندگانی شده و در نمایشنامه خوانی «پرده عجایب» به کارگردانی شروین پناهی و فیلم سینمایی «کتاب» به کارگردانی امین زندگانی حضور داشته است.
زهرا شفیعی، متولد بیست و سه مرداد هزار و سیصد و هفتاد و شش، تهران، فارغ التحصیل رشته نرم افزار، از سال نود و هشت وارد آموزشگاه بازیگری امین زندگانی شده و در نمایشنامه خوانی «پرده عجایب» به کارگردانی شروین پناهی و فیلم سینمایی «کتاب» به کارگردانی امین زندگانی حضور داشته است.

هنرمندنیوز: با زهرا شفیعی که این شبها نمایش کمدی «رویای شب نیمه تابستان» را در تماشاخانه ایرانشهر روی صحنه دارد گفتگویی کوتاه داشته ایم که با هم می خوانیم.

این اجرا چه حرفی برای گفتن دارد؟

به نظر من مونولوگی که نقش «پوک» در ابتدای نمایش می گوید گویای همه چیز است، اینکه در اکثر مواقع دو دوتاهای زندگی ما چهارتا نمی شود و این به دلیل قدرت اختیار انسان ها است، ما هر کدام به اختیار خود تصمیم می گیریم کاری را انجام دهیم غافل از اینکه انسان های دیگر هم به همان اندازه این اختیار را دارند که کاری را انجام دهند تا ما به هدف خودمان نرسیم و به همین دلیل است که دو دوتاهای زندگی ما چهارتا نمی شود... و اینکه آیا ما آمادگی پذیرش تغییرات جدید در زندگی مان را داریم یا نه؟! «هلنا» همه تلاشش را می کند تا «دمیتریوس» عاشقش بشود اما درست همان لحظه ای که هلنا به خواسته اش می رسد باور کردن و پذیرفتن شرایط جدید برایش سخت است یا در جایی دیگر از نمایش، پادشاه پریان ملکه اش را جادو می کند تا عاشق موجود دیگری شود تا خود به خواسته دلخواهش برسد اما تحمل شرایط جدید برایش قابل پذیرش نیست.

فضا چقدر برای رشد جوانها در عرصه نمایش و تصویر مهیا است؟

در عرصه نمایش فضا برای همه یکسان است و همه چیز به تلاش خود شخص وابسته است، بستگی دارد که برای آن جایگاهی که می خواهیم در آن قرار بگیریم چقدر وقت می گذاریم و تلاش می کنیم.

کار کردن با آقای امین زندگانی چگونه تجربه ای بود؟

کار کردن با آقای زندگانی آنقدر برایم با ارزش و دلچسب است که اگر به عقب برگردم باز هم همین مسیر را انتخاب می کنم، من از کودکی به بازیگری علاقه داشته ام و از زمانی که تصمیم گرفتم وارد کلاس بازیگری شوم اولین انتخابم آموزشگاه آقای زندگانی بود.

استقبال از اجرا تا امروز چگونه بوده و بازخورد آن برای خود شما چطور بوده است؟

خدا را شکر استقبال تماشاچیان از نمایش ما تا امروز عالی بوده و من به شخصه بازخوردهای جالبی گرفته ام، من با اینکه در نمایش گریم سنگینی دارم زمانی که از سالن بیرون می آیم، در محوطه پارک هنرمندان خیلی از تماشاچیان را می بینم که نمایش ما را دیده اند و از بازی من خوششان آمده و تعریف می کنند.

چرا از اینهمه فعالیت هنری بازیگری را انتخاب کرده اید؟

من در فعالیت های هنری به موسیقی و به عکاسی هم خیلی علاقه دارم، اما بازیگری برای من دنیای دیگری است که توضیح دادن آن کمی سخت است، در بازیگری فضا و شرایط متفاوتی را تجربه می کنم، قرار گرفتن در نقش ها و جایگاه های اجتماعی مختلف برایم خیلی جذاب است

و سختی ها و شیرینی های دنیای بازیگری از نظر شما چیست؟

به نظر من بازیگری هم مانند هر حرفه دیگری سختی های خاص خود را دارد اما چون از کودکی به آن علاقه داشته ام سختی هایش هم واقعا برایم شیرین است، در بازیگری نظم حرف اول را می زند، نیاز به مطالعه و تمرین مداوم دارد، بازیگری برای من حرفه پر استرسی است و مخصوصا در زمان اجرا استرس زیادی را تحمل می کنم، قرار گرفتن در نقش های مختلف، به خصوص نقش هایی که از خودم خیلی دور است برایم هم سخت و هم شیرین است، در نمایش رویای شب نیمه تابستان نقش من فانتزی است و نقش فانتزی از خودم خیلی دور بود و قرار گرفتن در آن نقش برایم سخت بود اما از زمانی که این نقش شکل گرفت تا الان که هر شب به روی صحنه می روم با نقشم زندگی می کنم.

فکر می کنید ده سال بعد کجا باشید؟

پاسخ دادن به این سوال برای من سخت است، من می دانم که در آینده چه جایگاهی را می خواهم برای خودم بسازم و همه تلاشم را هم می کنم اما تلاش بخشی از رسیدن به هدف است و به نظرم شانس هم مطرح است.

 

عباسعلی اسکتی

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..