سه شنبه ۲۴ فروردین ۱۴۰۰ ۱۳ آوریل ۲۰۲۱
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

گفتگوی هنرمندنیوز با کمدین و بازیگر، ساره رشیدی

ساره رشیدی، متولد بیست و سه دی هزار و سیصد و شصت و شش، شیراز، کارشناس ارتباط تصویری، از پانزده سالگی شروع به بازی در تئاتر کرده و در کارنامه هنری او حضور در یک فیلم سینمایی و سه فیلم کوتاه دیده می شود اما آنچه ساره رشیدی را به شهرت رسانده حضور او در برنامه پرمخاطب خندوانه می باشد، با «ساره رشیدی» که می گوید از کودکی دوست داشته بداند در تلویزیون چه خبر است گفتگویی کوتاه داشته ایم.
ساره رشیدی، متولد بیست و سه دی هزار و سیصد و شصت و شش، شیراز، کارشناس ارتباط تصویری، از پانزده سالگی شروع به بازی در تئاتر کرده و در کارنامه هنری او حضور در یک فیلم سینمایی و سه فیلم کوتاه دیده می شود اما آنچه ساره رشیدی را به شهرت رسانده حضور او در برنامه پرمخاطب خندوانه می باشد، با «ساره رشیدی» که می گوید از کودکی دوست داشته بداند در تلویزیون چه خبر است گفتگویی کوتاه داشته ایم.

ساره رشیدی از کجا به این نبوغ در خودش پی برد؟

همیشه می گویند یک چیزهایی از بچگی با آدم ها شکل می گیرد و من نمی دانم این چقدر می تواند واقعی باشد اما از همان کودکی دوست داشتم بدانم در تلویزیون چه خبر است! من یک ذره بین داشتم که با آن به حیاط خانه می رفتم و مورچه ها و حشرات را تماشا می کردم و بعد این به ذهنم می رسید که در جعبه تلویزیون هم یک عالمه آدم ریز وجود دارند و شیشه تلویزوین هم یک ذره بین بزرگ است که این آدمها یکی یکی می آیند پشت آن ذره بین بزرگ می شوند و ما آنها را می بینیم، در نتیجه یک شهر پر از آدمهای کوچک در تلویزیون وجود دارد، آن زمان هر چه به دستم می آمد مثل میل بافتنی مادرم یا سیخ کباب و چوب را در شیارهای پشت تلویزیون فرو می کردم تا آن آدمها بیرون بیایند یا من پیش آنها بروم، من شیراز بودم و هیچ تصوری از تلویزیون نداشتم اما به دوستانم می گفتم به تلویزیون رفته ام و وقتی از من سوال می پرسیدند که تلویزوین کجا بود همان آدرس که بچه های نقاشی هایشان را به آنجا می فرستادند می دادم! می گفتم تهران، میدان جام جم، خیابان الوند و تنها این را بلد بودم، از همان زمان دوست داشتم به تلویزیون بروم اما اینکه چطور این اتفاق بیفتد را بلد نبودم، در تمام بچگی ها، خاله بازی ها و حتی در رویاها هر کاری می کردم خودم را درتلویزیون و کنار آقای مجری و خانم مجری می دیدم!

نقش رامبد جوان در این موفقیت ها و دیده شدن ها چقدر بوده است؟

دنیا دنیا از رامبد جوان ممنون هستم و از محبت و توجهی که به ما داشت، نه فقط من بلکه همه بچه های خندوانه جایگاهی را که امروز دارند مدیون آن اتفاق هستند، به این دلیل که آن اتفاق اتفاق بزرگی بود و شما اگر می خواستید آرام آرام قدم بردارید تا به اینجا برسید خیلی طول می کشید، رامبد جوان یک آسانسور جلوی پای ما گذاشت و گفت سوار شوید! ما رفتیم بالا و طبقه آخر پیاده شدیم و حالا این راه را ادامه می دهیم، رامبد جوان خیلی به من لطف و محبت داشت و اگر این برنامه نبود من باید سالها تلاش می کردم تا اتفاقی بیفتد که دیده شوم، تا آدمهایی که امروز من را دیده اند به من پیشنهاد کار بدهند، خیلی طول می کشید تا من شناخته شوم و نشان بدهم هستم و این توانایی را دارم و می توانم این کار را انجام بدهم.

تصور این میزان از دیده شدن و توجه از سمت مخاطب را داشتید؟

واقعا فکر نمی کردم این اتفاق بیفتد، خیلی اتفاق باشکوه و بزرگی بود و جدا از اینکه خدا به من لطف داشت همه ما می دانیم که برنامه خندوانه یکی از پربازدیدترین برنامه های تلویزوین بود و آن زمان که این برنامه پخش می شد همه به نوعی درگیر آن بودند، هر جا که می رفتم من را می شناختند و می گفتند این خانم ساره رشیدی خندوانه است.

*من از علاقه شما به بازیگری می دانم، آیا از بازیگران حرفه ای هم کسی به شما گفته که می توانید در بازیگری هم موفق باشید؟

رامبد جوان اولین کسی بود که در این برنامه و در همان ابتدا گفت ساره رشیدی بیشتر بازیگر است تا استندآپ کمدین و پس از آن خانم پانته آ بهرام، آقای فرهاد آئیش و آقای خطیبی هم به اتفاق به این حرف رسیدند که ساره رشیدی بازیگر است ولی اولین نفر خود رامبد جوان بود که این حرف را به من زد، من خیلی باید بابت این مهر و محبتی که رامبد جوان به ما داشتند ممنون باشم چون اصلا نمی توانم منکر این شوم که چه لطف بزرگی در حق من کردند.

و تعریف کارکتر آقای جوان از نظر شما؟

رامبد جوان یکی از طنازترین آدمهایی است که با او برخورد داشته ام، جزئی ترین اتفاق ها و دیالوگ ها را جای همه آدمها بازی می کند و خودش یکی از خفن ترین استندآپ کمدین های حال حاضر است.

امسال در چند فیلم کوتاه بازی کرده اید، این مقدمه ای برای ورود به سینمای فیلم بلند است؟

امسال در چهار فیلم کوتاه بازی کرده ام و برای سال جدید هم برای یک فیلم کوتاه و دو سریال نمایش خانگی صحبت کرده ام تا انشالله اتفاق های خوبی رخ بدهد، من خیلی به سال هزار و چهارصد امیدوار هستم و بله می شود گفت فیلم کوتاه مقدمه ای است برای ورود به سینما چون نقش های من در این چهار فیلم نقش های متفاوتی بود و در موقعیت های متفاوتی قرار گرفتم، ممنونم از کارگردان هایی که به من لطف داشتند و به من اعتماد کردند.

*و یک هدف برای سال هزار و چهارصد؟

خیلی دلم می خواهد نقش های طولانی و جدی یا به اصطلاح عمیق تر را هم بازی کنم، در کنار کارگردانهای دیگر و همینطور خود آقای رامبد جوان.

 

عباسعلی اسکتی

عکس: مجتبی محسنی

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..