یکشنبه ۳ مهر ۱۴۰۱ ۲۵ سپتامبر ۲۰۲۲
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

«مهرداد خوشبخت» کارگردان سینما و تلویزیون در گفتگو با «هنرمندنیوز»

مهرداد خوشبخت کارگردان سینما و تلویزیون درخصوص ساخت آثار تاریخی مذهبی گفت: به طور کلی فیلمسازی مانند هرگونه کار تولیدی در کشورمان چه صنعتی و چه هنری کار سختی شده است و سینما هم یک صنعت است، بنابراین قاعدتاً ساخت هر نوع فیلمی سخت و به مراتب ساخت آثار تاریخی سخت تر شده است.
مهرداد خوشبخت کارگردان سینما و تلویزیون درخصوص ساخت آثار تاریخی مذهبی گفت: به طور کلی فیلمسازی مانند هرگونه کار تولیدی در کشورمان چه صنعتی و چه هنری کار سختی شده است و سینما هم یک صنعت است، بنابراین قاعدتاً ساخت هر نوع فیلمی سخت و به مراتب ساخت آثار تاریخی سخت تر شده است.

هنرمندنیوز: مهرداد خوشبخت کارگردان سینما و تلویزیون درخصوص ساخت آثار تاریخی مذهبی گفت: به طور کلی فیلمسازی مانند هرگونه کار تولیدی در کشورمان چه صنعتی و چه هنری کار سختی شده است و سینما هم یک صنعت است، بنابراین قاعدتاً ساخت هر نوع فیلمی سخت و به مراتب ساخت آثار تاریخی سخت تر شده است. من شخصا فیلم تاریخی ساخته ام اما بعد از آن شرایطش پیش نیامده تا بتوانم دوباره کار کنم به دلیل اینکه آنقدر مراودات فیلمسازی به خصوص تاریخی که عموما متکی به بودجه دولتی هستند پیچیده شده و سازمان های دولتی هم اهل ریسک کردن برای قصه های جدید نیستند.
او افزود: افرادی هم که در حوزه فیلمسازی تاریخی هستند مانند آقای میرباقری که فیلم تاریخی به عظمت «سلمان» نیازمند سال ها تحقیقات نگارش، پیش تولید و پیگیری است، من شخصا برای فیلمم سه سال پیگیری کرده ام و همچنان تکلیفش معلوم نیست که آیا پیش برود یا نه و بعد تصور کنید یک سریال چندین قسمته با آن عظمت و با این امکانات محدود چگونه قرار است اجرا شود؟ قاعدتاً آقای میرباقری بعد از مختار پیگیر ساخت سریال سلمان شده و ۱۰ سال وقتش را برای سلمان گذاشته است چه کاری دیگر از دستش برمیاید؟ چندین فیلم همزمان که نمی‌تواند پیش ببرد باید یک سریال را به نتیجه برساند و بعد به سراغ سریال بعدی برود یا آقای حاتمی کیا سه سال است که درگیر سریال موسی است پروژه موسی به این عظمت قاعدتاً طول میکشد یا آقای سلحشور که تاریخی ساز بود و متاسفانه فوت شدند بنابراین افراد باتجربه در این زمینه تعدادشان زیاد نیست و به افراد جوانتر هم میدان داده نمی‌شود.
خوشبخت اظهار داشت: به فرض مثال من اگر بخواهم فیلم دیگری دو پله بالاتر از عقاب صحرا بسازم باید چندین سال عمرم را بگذارم که آیا به نتیجه برسد یا نه، من شخصا دوست دارم چنین اتفاقی بیفتد اما شرایط به طورکل برای فیلمسازی فراهم نیست و ساخت آثار تاریخی سخت تر هم شده است و در قدم بعدی افرادی را برای ساخت آثار تاریخی پرورش نداده ایم من شخصا فیلم تاریخی که ساخته ام که از همه نظر برایشان قابل قبول بوده و مخاطب هم دوست داشته است اما هیچ وقت ادامه دار نشده است و درواقع درخواست نشده است که این راه را ادامه دهم، درصورتیکه زمانی که یک نفر فیلم تاریخی ساخته و نتیجه بخش بوده باید شرایط را برایش فراهم کنند تا راهش را ادامه دهد و زمانی که این اتفاق نمی‌افتد نشان دهنده‌ی این است که نمی‌خواهند.
این کارگردان در پایان درخصوص پتانسیل واقعه عاشورا برای پرداخت به آن بیان کرد: این واقعه بسیار زیاد پتانسیل پرداختن دارد و می‌توان به شکل های مختلف فیلم و سریال از آن ساخت، اما مسائلی وجود دارد که مانع آن است و من نمی‌خواهم درباره اش صحبت کنم. در هر صورت من بسیار علاقمندم به ساخت فیلم تاریخی و آمادگی ساختش را دارم.

«سوگل امیری»

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..