سه شنبه ۱۱ بهمن ۱۴۰۱ ۳۱ ژانویه ۲۰۲۳
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

مجموعه میراث جهانی کاخ گلستان در روز اربعین از ورودی «باب عالی» پذیرای گردشگران است. همچنین تالار اصلی کاخ گلستان به همراه موزه حوضخانه این مجموعه جهانی نیز از ساعت ۱۲ به بعد پذیرایی بازدیدکنندگان است.
مجموعه میراث جهانی کاخ گلستان در روز اربعین از ورودی «باب عالی» پذیرای گردشگران است. همچنین تالار اصلی کاخ گلستان به همراه موزه حوضخانه این مجموعه جهانی نیز از ساعت ۱۲ به بعد پذیرایی بازدیدکنندگان است.

هنرمندنیوز: به نقل از اداره کل روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، به مناسبت روز اربعین مصادف با روز شنبه ۲۶ شهریور در راستای همراهی این مجموعه جهانی با برنامه‌های مذهبی مسجد ارگ، بازدیدکندگان و گردشگران می‌توانند از «باب عالی» از سمت خیابان ناصرخسرو وارد کاخ گلستان شوند.

براین اساس بازدیدکنندگان و گردشگران مجموعه میراث جهانی کاخ گلستان، برای تسهیل در ورود و خروج به این مجموعه جهانی به جای استفاده از ورودی «میدان ارگ» از سمت خیابان ناصرخسرو و «باب عالی» تردد کنند.

محدودیت تردد از ورودی باب عالی برای روز اربعین شنبه ۲۶ شهریور است و از روز ۲۷ شهریور تردد به مجموعه میراث جهانی کاخ گلستان از دو ورودی میدان ارگ و باب عالی امکان‌پذیر خواهد بود.

همچنین تالار اصلی کاخ شامل (تالار سلام، تالار عاج، تالار آئینه، تالار ظروف و تالار برلیان) به همراه موزه حوضخانه به دلیل اقدامات فنی برق تا ساعت ۱۲ ظهر خدمات بازدید ندارد و پس از ساعت ۱۲ این تالارها قابل بازدید است.

بازگشایی ورودی باب عالی کاخ گلستان (سردر شمس‌العماره) در اردیبهشت ۱۴۰۰ همزمان با روز جهانی موزه و آغاز هفته میراث‌فرهنگی انجام شد.

عمارت باب عالی بنایی است در کنج جنوب شرقی محوطه کاخ گلستان که مجموعه را با خیابان ناصرخسرو مرتبط می‌سازد. وجود ارسی‌های متعدد و فاخر در فضاهای مختلف عمارت باب عالی از جمله ویژگی‌های برجسته آن است.

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..