دوشنبه ۱۵ خرداد ۱۴۰۲ ۵ ژوئن ۲۰۲۳
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی:

معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: در حوزه موسیقی سنتی و ایرانی هنوز خدمت قابلی را ارائه نداده‌ایم و دلیل آن نبود سالن در حد لازم و درخور برای برگزاری چنین رویدادهایی است.
معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: در حوزه موسیقی سنتی و ایرانی هنوز خدمت قابلی را ارائه نداده‌ایم و دلیل آن نبود سالن در حد لازم و درخور برای برگزاری چنین رویدادهایی است.

هنرمندنیوز: محمود سالاری در گفت‌‍وگو با خبرنگار فرهنگی ایرنا و در پاسخ به این پرسش که آیا برگزاری کنسرت‌های موسیقی ادامه دارد، گفت: بله مبنای ما همین است. البته در حوزه موسیقی سنتی و موسیقی ایرانی حمایت بیشتری نیاز است و هنوز نتوانسته‌ایم خدمت قابلی را انجام دهیم و دلیل آن نبود سالن در حد لازم و درخور، برای برگزاری چنین رویدادهایی است.

اگر بتوانیم سالن رایگان در اختیار کنسرت‌های موسیقی ایرانی قرار دهیم و حمایت‌های این‌ چنینی داشته باشیم حتما در حوزه موسیقی سنتی هم شاهد رشد و رونق خواهیم بودوی تاکید کرد: موضوع دیگر این است که هزینه گروه‌ها با فروش بلیط تامین نمی‌شود. معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید بر اینکه ما باید از هنرمندان حمایت کنیم، افزود: اگر بتوانیم سالن رایگان در اختیار کنسرت های موسیقی ایرانی قرار دهیم و حمایت‌های این‌ چنینی داشته باشیم و پشتیبانی جدی از گروه‌های موسیقی سنتی کنیم حتما در این حوزه هم شاهد رشد و رونق خواهیم بود. وی با بیان اینکه این موضوع جزو برنامه‌هایمان است و پیشنهاد آن را آماده و به وزیر فرهنگ هم داده‌ایم، گفت: انشالله موازی کنسرت‌های پاپ بتوانیم توجهی ویژه به حوزه سنتی و خوانندگان و نوازندگان آن داشته باشیم و این عرصه را برای ظهور و بروز و تجلی هنرمندان سنتی فراهم کنیم. سالاری در پاسخ به این پرسش که در چند ماه اخیر شاهد حمایت از برخی خوانندگان برای برگزاری کنسرت بوده‌ایم آیا این روند ادامه خواهد داشت؟ گفت: قانونی داریم برای این که کسی بتواند روی استیج برود و اجرای زنده کنسرت داشته باشد. هرکسی که آن قواعد را رعایت کرده باشد به او مجوز خواهیم داد. این قاعده جدید نیست و مراحلی باید طی شود. یعنی این افراد باید آلبوم و کارهایی داشته باشند که بتوانند یک کنسرت کامل را پر کنند. البته باید تمام قوانین را هم رعایت کنند.

قبول دارم که دستمزد بازیگران تئاتر پایین است و این وضعیت باید با تغییر بودجه اصلاح شود

وی تاکید کرد: در مورد مصادیق این موضوع، اداره کل موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بهتر می‌تواند توضیح دهد ولی سیاست کلی ما این است که هرکسی که این مراحل را طی کرد بتواند به اجرای صحنه‌ای برسد و منعی برای اجرای موسیقی پاپ روی صحنه‌ها نداریم. معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در پاسخ به این پرسش که آیا قرار است تغییری در وضعیت دستمزد بازیگران تئاتر صورت گیرد، اظهار داشت: قبول دارم که دستمزد بازیگران تئاتر پایین است و این وضعیت باید با تغییر بودجه اصلاح شود. سالاری گفت: امسال تلاش کرده‌ایم که با همکاری مجلس افزایش قابل توجهی از بودجه را در حوزه دستمزد بازیگران تئاتر داشته باشیم. این که چقدر محقق شود و تاچه اندازه اعتباراتی که خواستیم در اختیار ما قرار گیرد بستگی به همراهی مجلس و سازمان برنامه و بودجه دارد.

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..