پنج شنبه ۷ بهمن ۱۴۰۰ ۲۷ ژانویه ۲۰۲۲
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

با یک اثر در بخش کلاسیک جوکی اواردز

سالار زمانیان موسيقى را با پدر خود منوچهر زمانيان شروع كرد و تار را نزد فريد ايرانى در مشهد فراگرفت، سپس فراگيرى موسيقى را با كيوان ساكت به صورت حرفه ای ادامه داد و در مقطع ليسانس موسيقى از دانشگاه هنر تهران فارغ التحصيل شد.
سالار زمانیان موسيقى را با پدر خود منوچهر زمانيان شروع كرد و تار را نزد فريد ايرانى در مشهد فراگرفت، سپس فراگيرى موسيقى را با كيوان ساكت به صورت حرفه ای ادامه داد و در مقطع ليسانس موسيقى از دانشگاه هنر تهران فارغ التحصيل شد.

هنرمندنیوز: سالار زمانیان در فستیوال هاى مختلفى نظیر «جشنواره موسیقى خلیج فارس ٩١» ، «جشنواره رَنگ موسیقى ٩٢» شرکت کرده و کاندیداى بهترین موسیقى در فستیوال بین المللى تئاتر ٢٠١١ شد، وی اجراهاى مختلفى همراه با ارکستر وزیری و یا به صورت فردى داشته است.

آلبومی به نام  ««از اَرَس» براى تار و ارکستر زهى منتشر کرده است و آلبومى به نام «OVERTURE» اُوِرتور برای تار و کوارتت زهی به آهنگسازى خود در دست انتشار دارد، قطعه ى «غریو» ساخته وى براى تار و کویینتت زهى،«همسفر» براى آواز و ارکستر و «مینیمال نوا» براى تار به همراه  جمعى از نوازندگان بین المللى، «نغمه ى حسرت» براى دوئت تار و ارکستر زهى، «کجایى» براى تار و پیانو و سازهاى کوبه اى و... از جمله آثار منتشر شده از اوست، از اجراهای موفق این هنرمند مى توان به کنسرت همراه گروه خود به نام «مینیمال» در شهرهاى مختلف و اجرا همراه شهریار ایمانف نوازنده ی شهیر تار آذربایجان در تالار وحدت تهران نام برد.

کاندید بهترین آلبوم موسیقى بى کلام سال ٩٨ در «جشن موسیقى ما» با آلبوم «از اَرَس»،  کسب مدال نقره در دوبخش بهترین آلبوم و نوازندگى در «Global Music Awrads» آمریکا در ٢٠٢٠ و  سخنرانى سالار زمانیان در TEDx با موضوع «بداهه نوازى در موسیقى و بدیهه زیستن» بر روى Youtube قابل مشاهده است.

حضور سالار زمانیان در Djooky music awards

جوکی اواردز که در آن هنرمندان مختلف از سبک های مختلف در کنار هم هستند و طرفداران آن ها در کنار ژوری به آثار رای می  دهند در بخشی از این رویداد از هر ژانر موسیقی یک هنرمند و اثر او به عنوان اثر منتخب اعلام می شوند که در بخش کلاسیک سالار زمانیان انتخاب شده است، این برای بار دوم است که در فستیوالی در امریکا اثر او انتخاب می شود، پیش از این پارسال در global music awards امریکا آلبوم سالار زمانیان در دو رشته بهترین آلبوم و نوازندگی مدال نقره گرفته بود.

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..