پنج شنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۱ ۱ دسامبر ۲۰۲۲
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

در ۸۰ سالگی؛

وین موندر ستاره سریال های وسترن دهه ۶۰ میلادی آمریکا که احتمالا یکی از شخصیت های جدیدترین اثر کوئنتین تارانتینو با الهام از شخصیت وی به تصویر کشیده می شود در سن ۸۰ سالگی درگذشت.
وین موندر ستاره سریال های وسترن دهه ۶۰ میلادی آمریکا که احتمالا یکی از شخصیت های جدیدترین اثر کوئنتین تارانتینو با الهام از شخصیت وی به تصویر کشیده می شود در سن ۸۰ سالگی درگذشت.

به گزارش هنرمندنیوز به نقل از ورایتی، وین موندر ستاره سریال های وسترن دهه ۶۰ میلادی آمریکا که احتمالا یکی از شخصیت های فیلم «روزی روزگاری در هالیوود» جدیدترین اثر کوئنتین تارانتینو با الهام از شخصیت وی به تصویر کشیده شود، روز ۱۱ نوامبر در سن ۸۰ سالگی در ایالت ورمانت درگذشت. این خبر ۱۰ روز بعد از مرگ این بازیگر اعلام شده است.

موندر در مجموعه های تلویزیونی مشهور آمریکا در دهه ۶۰ میلادی از جمله سریال وسترن «کاستر» محصول ای‌بی‌سی در نقش ژنرال جرج آرمسترانگ کاستر و مجموعه تلویزیونی «لنسر» در نقش اسکات لنسر  به ایفای نقش پرداخت. مجموعه تلویزیونی وسترن «لنسر» که موندر عمده شهرتش را مدیون آن است بین سال های ۱۹۶۸ تا ۱۹۷۰ در دو فصل از شبکه سی‌بی‌اس به نمایش درآمد.

مهم ترین حضور موندر در سینما مربوط به فیلم کم نام و نشان «هفت دقیقه» (۱۹۷۱) است که او در آن با بازیگرانی چون جان کارادین و تام سلک همبازی شد.

نام موندر در یک سال اخیر با اعلام شخصیت های فیلم جدید تارانتینو دوباره بعد از مدت ها بر سر زبان ها افتاد. در فیلم پیش روی کوئنتین تارانتینو با نام «روزی روزگاری در هالیوود» که داستانش در سال ۱۹۶۹ می گذرد قرار است لوک پری نقش شخصیت اسکات لنسر کاراکتر مجموعه تلویزیونی «لنسر» با بازی وین موندر را ایفا کند. داستان «روزی روزگاری در هالیوود» درباره قتل شارون تیت ستاره هالیوود در دهه ۶۰ میلادی توسط خانواده منسون است. در داستان این فیلم شخصیت های مطرح هالیوود در دهه ۶۰ مانند استیو مک کویین حضور دارند.

موندر دسامبر ۱۹۳۷ در نیوبرانزویک کانادا بدنیا آمده بود. او پس از دوران دبیرستان در نیروی دریایی ایالات متحده آمریکا مشغول به فعالیت شد، او بعدها پس از آن که زیر نظر استلا آدلر مدرس بزرگ بازیگری در نیویورک حرفه بازیگری را فرا گرفت وارد عرصه بازیگری شد.

 

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..