هنرمندنیوز: حال بازیگر ۵۳ ساله بالیوودی پس از ابتلا به کرونا خوب است اما به توصیه پزشکان در بیمارستان بستری شده تا روند بهبودی از کووید-۱۹ را زودتر پشت سر بگذارد. بسیاری از بازیگران و عوامل تولید فیلمی که آکشی کومار در شهر بمبئی در آن بازی می‌کند، به کرونا مبتلا شده‌اند.

همزمان با خیزش موج تازه ویروس در هند، ایالت مهارشترا در غرب این کشور هم شاهد جهش آمار مبتلایان بوده است. شهر بمبئی (مومبای) که مرکز دنیای فیلمسازی در هند است، در این ایالت قرار دارد و مرکز آن است. روز گذشته برای نخستین بار تعداد بیماران تازه کرونا در هند از مرز ۱۰۰ هزار نفر فراتر رفت که ۵۷ هزار نفر آن فقط سهم ایالت مهارشترا بود.

با افزایش آمار مبتلایان در چند هفته اخیر، فعالیت برخی صنایع در شهرها و ایالت‌های مختلف هند محدود شد که صنعت فیلمسازی در بمبئی از آن جمله است. تعدادی از ستاره‌های بزرگ بالیوودی در روزهای گذشته به کرونا مبتلا شده‌اند و ساچین تندولکار، کریکت‌باز افسانه‌ای هند هم که در بیمارستان بستری بود، به شرایط پایدار رسیده و حالش رو به بهبودی است.

از زمان آغاز فراگیری ویروس کرونا در ماه مارس سال گذشته در هند، این کشور یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون نفری بیش از ۱۲.۵ میلیون نفر بیمار مبتلا به کرونا داشته و فراتر از ۱۶۵ هزار مرگ ثبت کرده است. هند سومین کشور آلوده دنیا پس از ایالات متحده و برزیل اما میانگین مرگ‌های آن نسبت به تعداد مبتلایان بسیار پایین است.