شنبه ۲ بهمن ۱۴۰۰ ۲۲ ژانویه ۲۰۲۲
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

صحرا کریمی سینماگر افغان و رئیس موسسه ملی فیلم افغانستان (افغان فیلم) در جشنواره ونیز از درد و رنج مردم و سینمای کشورش خواهد گفت.
صحرا کریمی سینماگر افغان و رئیس موسسه ملی فیلم افغانستان (افغان فیلم) در جشنواره ونیز از درد و رنج مردم و سینمای کشورش خواهد گفت.

هنرمندنیوز: به نقل از هالیوود ریپورتر، صحرا کریمی که پس از تحولات اخیر، کشور افغانستان را ترک کرد و هم اکنون در شهر کیف اوکراین به سر می برد در دوره آتی جشنواره ونیز درباره شرایط نابسامان مردم کشورش، سینماگران افغان و همچنین دیگر همکارانش که به عنوان پناهنده زندگی می کنند، سخنرانی خواهد کرد.

کریمی که در سال ۲۰۱۹ و با فیلم «حوا مریم عایشه» در بخش افق های جشنواره ونیز حضور داشته، توضیح داد: جشنواره ونیز شرایطی را فراهم کرده تا درباره سرنوشت سینماگران افغان و سینمای این کشور در سایه تحولات اخیر در افغانستان و به قدرت رسیدن طالبان بحث کنیم.

او همچنین عنوان کرد که طالبان از پیش و به تدریج در پی سانسور و تعطیلی سینمای داخلی در کشورش است و زنانی که در موسسه ملی فیلم افغانستان (افغان فیلم) کار می کنند، نیز هنوز اخراج نشده اندآمد  به آنها گفته شده در خانه بمانند.

این سینماگر ۳۶ ساله اضافه کرد: نباید اجازه بدهیم، دنیا ما را فراموش کند و در غیر این صورت این پایان کار سینمای افغانستان خواهد بود.

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..