چهارشنبه ۱۳ مهر ۱۴۰۱ ۵ اکتبر ۲۰۲۲
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

یک شرکت بیمه آثار هنری در آلمان به‌ نام «ای ایکس ای» در یک گزارش در رویترز به شرح سرنوشت آثار هنری تحت بیمه خود که دچار آسیب شده‌اند، پرداخته است.
یک شرکت بیمه آثار هنری در آلمان به‌ نام «ای ایکس ای» در یک گزارش در رویترز به شرح سرنوشت آثار هنری تحت بیمه خود که دچار آسیب شده‌اند، پرداخته است.

به‌گزارش هنرمندنیوزبه نقل از رویترز، در یکی از انبارهای یک شرکت بیمه آثار هنری به‌ نام «ای ایکس ای» که در غرب آلمان در شهری به‌نام «کلن» واقع شده، بیش از ۳۰۰ قطعه هنری که آثار هنرمندان معروفی همانند جرارد ریچر(هنرمند هنرهای تجسمی اهل آلمان)، جورجیو دی کریکو (هنرمند تجسمی اهل ایتالیا) و یا ... هستند نگهداری می‌شود. این آثار دارای آسیب‌هایی از جمله خراشیدگی، پارگی و یا سوراخی هستند.

«ای ایکس ای» که یکی از بزرگترین شرکت‌های بیمه آثار هنری است، همه ساله درخواست‌های بالایی مبنی بر تعمیر و بازسازی آثار هنری همانند نقاشی، مجسمه و یا طراحی دریافت می‌کند. نزدیک به ۸۰ درصد از این آثار قابل بازسازی هستند.

مابقی آثاری که قابل تعمیر نیستند و یا بازسازی آنها خیلی هزینه‌بر است، به انبار این شرکت بیمه آورده می‌شوند.

رییس شرکت بیمه آثار هنری «ای ایکس ای» درباره اثرهای هنری که تعمیر آنها تقریبا ممکن است و یا به هزینه بالایی نیاز دارد، بیان کرده "ما در شرکت «ای ایکس ای» مالکیت آثار هنری، اشیا و آثار جمع‌آوری شده از مجموعه‌های هنری که ساخته هنرمندان سرشناس هستند و بابت آن‌ها به مشتریانمان حق بیمه پرداخت کرده‌ایم را به مالکیت خود درمی‌آوریم و همچنین آنها را برای آینده نگه‌ می‌داریم."

همچنین او بیان کرده که هدف اصلی ما حفظ آثار هنری است؛ چراکه دور ریختن آن‌ها تأسف برانگیز است.

سازمان «ای ایکس ای» نمونه‌هایی شامل نقاشی، آثار جمع‌آوری شده از مجموعه‌های هنری و آثار باستانی را از انبار آثار هنری که قابل تعمیر نیستند برای پروژه‌های تحقیقی ارائه می‌دهد. همچنین برخی از این آثار هنری برای خیریه‌ها و یا استفاده‌های دیگر به حراج گذاشته می‌شوند. در واقع این آثار زمانی که تکنیک‌های مرمت آثار هنری پیشرفت پیدا کنند، قابل تعمیر خواهند بود.

رییس سازمان بیمه هنری «ای ایکس ای» در همین باره گفته است، «در غیر این صورت، این آثار هنری برای مدت زمان طولانی و حتی بیشتر از دهه‌ها در انبارهای ما نگه‌داری خواهند شد.»

نقاشی «سیاه قرمز طلایی» اثری از جرارد ریچر که به دلیل نحوه نصب آن بر روی دیوار آسیب دیده بود در انبار این سازمان نگهداری می‌شود.

یکی از موارد غیرمعمول آسیب آثار هنری به یکی از نقاشی‌های «جورجیو دی کریکو» برمی‌گردد چراکه این اثر به دلیل اصابت یک توپ فولادی مخرب با آن تقریبا از بین رفته است.

 

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..