یکشنبه ۵ تیر ۱۴۰۱ ۲۶ ژوئن ۲۰۲۲
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

برگزاری هفته‌های فیلم ایران و پرتغال در نیمه دوم سال جاری

سفیر ایران در پرتغال گفت: ھفته فیلم ایران درلیسبون فرصتی خوب برای آشنایی مردم پرتغال با آثار مهم سینمای ایران است.
سفیر ایران در پرتغال گفت: ھفته فیلم ایران درلیسبون فرصتی خوب برای آشنایی مردم پرتغال با آثار مهم سینمای ایران است.

هنرمندنیوز: مرتضی دامن پاک جامی با اعلام این خبر در صفحه اینستاگرام خود نوشت :«در نشست مجازی معاون بین الملل بنیاد فارابی و رئیس سینماتک پرتغال که با حضور سفرای ایران و پرتغال برگزار شد، دو طرف در زمینه برگزاری ھفته ھای فیلم دو کشور در نیمه دوم امسال، نمایش ویژه فیلم ھای جدید سینمای پرتغال در جشنواره فیلم فجر و ھمکاریهای فنی برای ترمیم فیلم ھای قدیمی توافق کردند.

در این نشست، سفیر جمهوری اسلامی ایران در پرتغال با بیان تلاش ھای سفرای دو کشور و مذاکرات آنها با مسئولان سینماتک پرتغال و بنیاد فارابی برای برگزاری ھفته ھای فیلم دو کشور در سالجاری، به پیشرفت ھای کمی و کیفی و موفقیت ھای چشمگیر سینمای ایران در عرصه بین المللی طی دو الی سه دھه اخیر و کسب جوایز ارزنده جهانی اشاره کرد و ھفته فیلم ایران درلیسبون را فرصتی خوب برای آشنایی مردم پرتغال با آثار مهم سینمای ایران به ویژه تولیدات جدید آن بر شمرد.

وی ھمچنین امکان معرفی سینمای پرتغال به مخاطب ایرانی را از طریق برگزاری ھفته فیلم پرتغال در تهران و اختصاص بخش ویژه نمایش آثار جدید سینمای پرتغال در جشنواره فیلم فجر، فرصتی مغتنم برای آشنایی علاقه مندان ایرانی با سینمای این کشور دانست.

در ادامه این نشست، آقای کارلوس نهوش سفیر پرتغال در ایران نیز برگزاری این گونه رویدادھای فرھنگی را برای تقویت دوستی و ارتباط مردم دو کشور و تحکیم روابط تاریخی آنها مهم بر شمرد.

مسئولان بنیاد فارابی و سینماتک پرتغال نیز ضمن بحث و تبادل نطر در باره ابعاد مختلف برگزاری ھفته ھای فیلم ایران و پرتغال در سالجاری و توافق اصولی در خصوص زمان بندی آنها، در مورد ھمکاریهای سینمایی و تبادل تجربیات در زمینه حفظ و ترمیم آثار قدیمی سینمایی نیز گفتگو کردند.»

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..