یکشنبه ۲ مهر ۱۴۰۲ ۲۴ سپتامبر ۲۰۲۳
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

آیکاوا کازوتوشی، سفیر ژاپن در تهران شامگاه یکشنبه بیست و سوم مرداد با حضور در تالار اصلی تئاتر شهر به تماشای نمایش «شکوفه‌های گیلاس» به نویسندگی و کارگردانی سیدمحمد مساوات نشست.
آیکاوا کازوتوشی، سفیر ژاپن در تهران شامگاه یکشنبه بیست و سوم مرداد با حضور در تالار اصلی تئاتر شهر به تماشای نمایش «شکوفه‌های گیلاس» به نویسندگی و کارگردانی سیدمحمد مساوات نشست.

هنرمندنیوز: به نقل از روابط عمومی مجموعه تئاتر شهر، وی پس از پایان اجرای این نمایش با حضور در پشت صحنه ضمن دیدار با کارگردان و بازیگران، «شکوفه‌های گیلاس» را اثری بدیع توصیف کرد که یک کارگردان ایرانی با الگوبرداری از اجرای سنتی «نینگیو جوروری» از گونه‌های مرتبط با با تئاتر عروسکی ژاپن پیش روی مخاطبان قرار داده است.

کازاتوشی گفت: این نمایش اجرای جالبی بود که بازیگران به طرز ماهرانه حرکات نینگیو جوروری را تقلید می‌کردند. ضمن اینکه اجرای صدای یک حشره به نام سیکادا به همراه شامیسن از سازهای سنتی ژاپن و دیگر صداهایی که برای ژاپنی‌ها حس نوستالژی دارد، از دیگر نکات جالب توجه «شکوفه‌های گیلاس» بود.

سفیر ژاپن در بخش دیگر این دیدار از بازیگران نمایش درباره نحوه یادگیری حرکات خاص نینگیو جوروری پرسش‌هایی را مطرح کرد که بازیگران در پاسخ، به تماشای چندباره ویدئوهای مختلف در این زمینه و تمرین‌های فراوانی که کارگردان برای آنها در نظر گرفته بود، اشاره کردند.

نمایش «شکوفه‌های گیلاس» به نویسندگی و کارگردانی سیدمحمد مساوات و بازی رومینا مومنی و حامد رسولی تا جمعه بیست و هشتم مرداد ساعت ۲۰ در تالار اصلی مجموعه تئاتر شهر روی صحنه است.

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..