دوشنبه ۱۰ بهمن ۱۴۰۱ ۳۰ ژانویه ۲۰۲۳
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

برنامه این هفته تالارهای نمایشی تئاتر شهر درحالی اعلام شد که در این هفته سه اثر نمایشی در تالارهای چهارسو، سایه و قشقایی مجموعه میزبان مخاطبان هستند.
برنامه این هفته تالارهای نمایشی تئاتر شهر درحالی اعلام شد که در این هفته سه اثر نمایشی در تالارهای چهارسو، سایه و قشقایی مجموعه میزبان مخاطبان هستند.

هنرمندنیوز: برنامه این هفته تالارهای نمایشی تئاتر شهر در حالی اعلام شد که یک اثر نمایشی جدید در تالار سایه مجموعه نیز اجرای خود را آغاز کرد.

«شراره» عنوان تازه ترین اثر نمایشی تئاتر شهر است که از اواخر هفته گذشته به نویسندگی و کارگردانی محمدمهدی خاتمی اجرای خود را در تالار سایه مجموعه آغاز کرد.

در این اثر نمایشی که ساعت ۱۹ به مدت زمان ۷۰ دقیقه و قیمت بلیت ۷۰ هزار تومان روی صحنه می رود، نسرین نکیسا، تکتم اخجوانی، امینا خاتمی، مرجان علوی، مجتبی زادفر، پرویز گوهری راد، امیراحسان امیرپور، محمدمهدی خاتمی، غلامرضا عارف نژاد و حامد وکیلی به عنوان بازیگر حضور دارند.

محمد مهدی خاتمی درباره این نمایش نوشته است: «این اثر نمایشی روایت‌گر داستان زنی است که در روزهای آغازین جنگ نامزد خود را از دست می‌دهد و در طول سالیان سال با خاطرات او زندگی می‌کند. جنگ و تبعات آن به مانند بسیاری از افراد دیگر همچنان برای این شخصیت وجود دارد و بر زندگی‌ او سایه انداخته است.»

در تالار چهارسو نیز نمایش «فرزند یک خنیاگرم» به نویسندگی و کارگردانی شکرخدا گودرزی و بازی (به ترتیب حروف الفبا) انسیه ابراهیمی، فاطمه تواضعی، سجاد خباز، فاطمه خراسانی، فاطمه دهقانی، فراز شیرانی، فرهود فدوی، زیبا کاظمی، هستی کرمی، امیرحسین رنجی کوزه کنان، زهرا مهرابی، آیسان نوریان، هوشمند هنرکار، سحر بافتیان ساعت ۱۹ با مدت زمان ۹۰ دقیقه و قیمت بلیت ۱۰۰ هزار تومان به صحنه می رود.

در توضیح این نمایش آمده است: «فرزند یک خنیاگرم»، نمایشنامه‌ای است که با رویکردی متفاوت به شخصیت‌های «زال»، «رستم»، «شغاد»، «دلارام»، «ارنواز»، «مهران کابلی»، «موبد»، «ستاره‌شمار»، «خواب‌گزار» و «خنیاگران» به صحنه رفته است. نمایش از آنجا آغاز می‌شود که ارنواز در حال نواختن با آب است. شغاد، جذب این هنر شده و از ارنواز می‌خواهد که استادش را معرفی کند. ارنواز از کنیزکی یاد می‌کند که پس از ورود به قصر ناپدید شده است.

«پاره هایی از چند زندگی» نیز عنوان دیگر نمایش مجموعه به نویسندگی کیانوش احمدی، کارگردانی شیوا دیناروند و بازی (به ترتیب ورود به صحنه) نسترن ابراهیم زاده، شهرزاد کیانی، نازنین میهن، فهیمه معین، سحر آقاسی، مهناز رودساز است که هر روز ساعت ۱۸:۳۰ و ۲۰:۱۵ به مدت زمان ۶۰ دقیقه و قیمت بلیت ۷۰ هزار تومان در تالار قشقایی روی صحنه می‌رود.

این اثر نمایشی روایت گر بخشی از زندگی شش زن است که خاطرات روز خواستگاری و ازدواجشان را در کنار قسمت هایی از روزهای پرفراز و نشیب زندگی در کنار همسرانشان روایت می‌کنند.

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..