دوشنبه ۸ خرداد ۱۴۰۲ ۲۹ مه ۲۰۲۳
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

اعضای شورای سیاست گذاری و دبیر کل چهاردهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر با حکم سرپرست معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی معرفی شدند.
اعضای شورای سیاست گذاری و دبیر کل چهاردهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر با حکم سرپرست معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی معرفی شدند.

هنرمندنیوز: به نقل از واحد ارتباطات و رسانه اداره کل هنرهای تجسمی، محمود شالویی، سرپرست معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در نخستین جلسه شورای سیاست گذاری چهاردهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر، احکام اعضای شورا را اعطاء کرد و با اکثریت آرای شورا در این جلسه سید عباس میرهاشمی به عنوان دبیر چهاردهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر انتخاب شد.

سرپرست معاونت امور هنری، هادی مظفری را به عنوان رییس شورای سیاستگذاری چهاردهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر منصوب کرد و احکام منیژه آرمین، محسن حسنپور، امیر راد، پریسا شادقزوینی، سیدمسعود شجاعی طباطبایی، طاهر شیخ الحکمایی، حبیب الله صادقی، مینا صدری، علی اشرف صندوق آبادی، جاسم غضبانپور، سیدعباس میرهاشمی و مسعود نجابتی به عنوان اعضای شورای سیاستگذاری جشنواره اعطا شد.

همچنین سرپرست معاونت امور هنری با توجه به نظر شورا، سیدعباس میرهاشمی را به عنوان دبیرکل چهاردهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر منصوب کرد.

در این حکم آمده است:
هنرهای تجسمی بی تردید زیباترین جلوه‌های شکوه ایران اسلامی و اندیشه والای هنری هنرمندان سرزمین ما را به تصویر کشیده است، از این رو جشنواره هنرهای تجسمی فجر نیز با سویه انقلابی و زیبایی شناسی منحصر به فرد خود، جایگاهی بی بدیل در میان جشنواره‌های فجر انقلاب اسلامی دارد.
هنرمند گرامی جناب آقای سیدعباس میرهاشمی
با عنایت به نگاه و پیشینه هنری جنابعالی و همچنین تجربه دبیری در ادوار پیشین جشنواره و نظر شورای سیاست‌گذاری چهاردهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر، شما را به سمت دبیرکل این دوره جشنواره  منصوب میکنم.
امید است با بهره گیری از ظرفیت دبیرخانه و همراهی با شورای سیاستگذاری و دبیران و داوران جشنواره که هریک هنرمندان برجسته‌ای هستند، چهاردهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر به بهترین شکل و بالاترین کیفیت برگزار شود و توانایی‌های هنر امروز ایران را به تصویر کشد.
آرزوی موفقیت جنابعالی را از درگاه خداوند متعال خواستارم.
محمود شالویی در این جلسه با اشاره به پیشینه جشنواره هنرهای تجسمی فجر گفت:« برگزاری جشنواره هنرهای تجسمی فجر از نظر کیفی و هنری و نحوه اجرا اهمیت دارد و ظرفیت‌های هنرهای تجسمی می‌تواند به برگزاری بهتر جشنواره کمک کند. در شکل اجرایی جشنواره، باید همه توان را برای اجرای بهتر به کار گرفته شود تا مخاطب عمومی در جشنواره جذب شود و رشد و بالندگی این جشنواره در جامعه هنری و فضای هنری مورد توجه قرار گیرد.»
شالویی در ادامه به اهمیت بخش پژوهش و پیشینه این بخش در ادوار گذشته جشنواره اشاره کرد و گفت:« با توجه به ظرفیت فوق العاده‌ای که در جشنواره وجود دارد در بخش پژوهش، دانشگاهیان در حوزه هنرهای تجسمی با جشنواره هنرهای تجسمی فجر مرتبط شوند و از ظرفیت علمی دانشگاه برای کیفیت بالای پژوهش در جشنواره بهره گرفته شود.»
وی همچنین اضافه کرد: «دبیران و دبیرخانه جشنواره از نخستین دوره جشنواره تاکنون کوشیده‌اند تا جایگاه جشنواره و بخش‌های مختلف هنرهای تجسمی را در میان دستگاه‌ها و نهادهای دولتی و خصوصی و عموم مخاطبان ارتقاء دهند. بخشهای اصلی جشنواره مانند طوبای زرین و پژوهش و بخش‌های ویژه میتواند به این مهم کمک کند.»
در ادامه این جسله هادی مظفری مدیرکل هنرهای تجسمی نیز با اشاره به تجربیات چند دوره اخیر و تلاش در جهت احیای برخی بخش‌های فراموش شده در هنرهای تجسمی و همچنین کمک به اقتصاد هنر با حضور گالری‌ها گفت: «تجربیات سال‌های گذشته نشان داده است با همکاری هنرمندان شاخص هنرهای تجسمی با دبیرخانه جشنواره توانسته‌ایم بخش عمده‌ای از مخاطبان را به سمت جشنواره هنرهای تجسمی سوق بدهیم. همکاری هنرمندان و دانشگاهیان در بخش‌های شورای سیاستگذاری، دبیری و داوری و شرکت در بخش‌های ویژه، فرصت مغتنی بوده است تا بتوانیم در حد امکان هنرهای تجسمی را در میان عموم مردم بیاوریم.»

در ادامه نشست اعضای شورا رویکردهای چهاردهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر و فراخوان جشنواره را بررسی کردند.

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..