سه شنبه ۴ آذر ۱۳۹۹ ۲۴ نوامبر ۲۰۲۰
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

دبیر کل جشنواره «هنر مقاومت»:

مسعود نجابتی دبیر کل جشنواره «هنر مقاومت» از نبود سیاست های مدون و کلان در حوزه هنرهای تجسمی در ادوار مختلف و دولت های گوناگون انتقاد کرد.
مسعود نجابتی دبیر کل جشنواره «هنر مقاومت» از نبود سیاست های مدون و کلان در حوزه هنرهای تجسمی در ادوار مختلف و دولت های گوناگون انتقاد کرد.

به گزارش هنرمندنیوز به نقل از روابط عمومی جشنواره، هادی مظفری مدیرکل هنرهای تجسمی ضمن بازدید از انجمن هنرهای تجسمی انقلاب و دفاع مقدس و دبیرخانه جشنواره «هنر مقاومت» بر ضرورت تعامل بیشتر و حداکثری جشنواره «هنر مقاومت» و اداره کل هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد و از آمادگی وزارت ارشاد برای همکاری با این رخداد هنری خبر داد.

مظفری در این دیدار که در نگارخانه شهید آوینی انجمن هنرهای تجسمی انقلاب و دفاع مقدس برگزار شد، گفت: اینجانب از زحمات دوستان در برگزاری جشنواره «هنر مقاومت» قدردانی می کنم چراکه امروز در جایگاهی قرار داریم که هنرمندان رشته های هنرهای تجسمی در سراسر کشور در حال رشد هستند و حتی از رشته های تئاتر و سینما هم بیشتر فارغ التحصیل و هنرمند ثبت شده داریم و از این ظرفیت می بایست حتی الامکان برای رشد و اعتلای هنر ارزشی انقلاب بهره ببریم. در این جلسه رسما از شما درخواست می کنم که فضای فکری و محتوایی جشنواره «هنر مقاومت» به جشنواره هنرهای تجسمی فجر هم تزریق شود تا بتوانیم در چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی شاهد برپایی جشنواره ای در حد نام بزرگ انقلاب شکوهمند اسلامی باشیم.

مسعود نجابتی دبیر کل جشنواره «هنر مقاومت» با انتقاد از نبود سیاست های مدون و کلان در ادوار مختلف و دولت های گوناگون در عرصه هنرهای تجسمی عنوان کرد: متاسفانه هر دولتی که با هر نگاه سیاسی و جناحی در مسند امور قرار گرفت از برنامه مدون و سیاست کلان در حوزه هنرهای تجسمی پیروی نکرد از همین رو مدام با تغییر سیاست ها بیشتر شاهد سرخوردگی و ریزش مخاطبان هنر انقلابی و ارزشی بودیم حتی کار به جایی رسید که استادان بزرگی که از نسل اول هنر انقلاب بودند مدام دغدغه این را دارند که هر لحظه باید با چه تغییر سیاست ها و مدیریتی مواجه شوند.

پنجمین جشنواره «هنر مقاومت» در ۱۰ بخش «پوستر»، «تبلیغات شهری»، «کارتون و کاریکاتور»، «تصویرسازی»، «طراحی صنعتی»، «پرچم و کتیبه»، «تایپوگرافی»، «گرافیک متحرک»، «نقاشی دیجیتال»، «عکس» و بخش ویژه «علمی ـ پژوهشی» توسط گروه هنرهای تجسمی بنیاد فرهنگی روایت فتح با دبیری مسعود نجابتی دی و بهمن ماه سال جاری در تهران برگزار می شود.

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..