جمعه ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ ۱۸ ژوئن ۲۰۲۱
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

گفتگوی هنرمندنیوز با بازیگر سریال بچه مهندس چهار

سیما خضرآبادی، متولد یازده فروردین هزار و سیصد و شصت و هفت، تهران، کارشناسی بازیگری از دانشگاه سوره، در کارنامه هنری او می توان به مجموعه های تلویزوینی «وضعیت سفید»، «رخنه»، «علی البدل»، «چک برگشتی» و فیلم های سینمایی «من و زیبا»، «کودک و فرشته» اشاره کرد.
سیما خضرآبادی، متولد یازده فروردین هزار و سیصد و شصت و هفت، تهران، کارشناسی بازیگری از دانشگاه سوره، در کارنامه هنری او می توان به مجموعه های تلویزوینی «وضعیت سفید»، «رخنه»، «علی البدل»، «چک برگشتی» و فیلم های سینمایی «من و زیبا»، «کودک و فرشته» اشاره کرد.

هنرمندنیوز: با سیما خضرآبادی که این شبها سریال «بچه مهندس چهار» با هنرنمایی او در حال پخش است گفتگویی کوتاه داشته ایم که با هم می خوانیم.

بازی در فصل چهارم سریال «بچه مهندس» چگونه پیش آمد و چرا آن را پذیرفتید؟

مثل همه کارها زنگ زدند و پیشنهاد دادند و من هفت قسمت اولیه را خواندم، تا قسمت پانزدهم شخصیت من شخصیتی است که بعدهای دیگر آن را نمی بینیم اما از قسمت شانزدهم ما می بینیم که شیوا چه داستانی دارد و چه اتفاق هایی برای او می افتد، داستان را برای من تعریف کردند و من پذیرفتند.

استقبال از این سریال تا امروز چگونه بوده است؟

استقبال تا امروز تقریبا خوب بوده است و من در فضای مجازی خیلی فیدبک خوبی از آن دیده ام.

جالبترین اتفاقی که در مواجه با مردم تا امروز نسبت به این سریال داشته اید چه بوده است؟

الان در شرایط کرونا هستیم و در واقعیت خیلی نمی توانیم بیرون برویم، نهایتا در مسیر محل کار و خانه قرار داریم و حتی در منزل کمتر هستیم، ولی اتفاق جالبی که افتاده در فضای مجازی است و حدس هایی که مردم درباره نقش شیوا می زنند، نظراتی که آنها می دهند درباره اینکه چه اتفاقی برای شخصیت من می افتد که گاها درست یا غلط است ولی چیزهایی که می گویند جالب است و به خودم می گویم اگر این اتفاق هم می افتاد جالب بود.

تلویزیون هنوز مخاطب خودش را نسبت به گذشته دارد؟

بله اگر کار خوبی ساخته شود و فیلمنامه و کارگردان قوی باشند، بازیگرها خوب باشند و در کل کار شسته رفته ای باشد مردم می بینند.

چرا از اینهمه فعالیت هنری «بازیگری» را انتخاب کرده اید؟

به دلیل اینکه پدر و مادر من در سینما کار می کنند، اولین بار که سر صحنه یکی از سریال های پدرم به اسم «مدرسه مادربزرگها» رفته بودم تا آن را تماشا کنم کارگردان آن کار آقای غلامرضا رمضانی من را دید و بعد از یک سال چون چهره من در ذهنشان مانده بود پیشنهاد بازی در یک سریال دیگر به اسم «فرزندم بزرگ شده است» را به پدر من دادند، قبل از آن کوچکترین علاقه ای به بازیگری نداشتم و اصلا به آن فکر نمی کردم، به دلیل که فکر می کردم فضای سینما پدر و مادرم را از من دور کرده است پس بازیگری برای من جذابیتی نداشت، بعد از آن ناخوداگاه به ان علاقه مند شدم و به عنوان حرفه اصلی و تخصصی آن را دنبال کردم.

چه ویژه گی هایی در یک نقش باعث می شود آن را بازی کنید؟

انتخاب نقش گاهی شاید منوط به یک سری شرایط باشد که بازیگر یک سری کارها را قبول کند، مثلا در رودبایستی یا اینکه یک آشنا آن نقش را به شما پیشنهاد بدهد، ولی در واقع برای من مهمترین ویژگی که بخواهم یک نقش را قبول کنم فیلمنامه است، فیلمنامه باید جذابیت داشته باشد تا من آن کار را بپذیرم.

علاقه مندی شما بیشتر کارهای طنز است؟

دوست دارم کار طنز بازی کنم ولی به نظر من مدیوم طنز بازیگر خاص خودش را می خواهد، خیلی علاقه دارم در یک کار طنز فاخر خودم را نشان بدهم، من در سریال علی البدل طنز بازی کردم هر چند کاراکتر جدی آن کار بودم.

از کار بازیگران و کارگردانهای خارجی کدام را می پسندید؟

از میان بازیگران خارجی «پنه لوپه کروز» را دوست دارم و از بین کارگردانهای خارجی «کریستوفر نولان» را می پسندم.

بیشتر دوست دارید چه نقش هایی را بازی کنید؟

بیشتر دوست دارم نقش هایی را بازی کنم که یک مقدار از خودم دور باشد تا بتوانم تلاش کنم و از خودم خارج شوم، بتوانم شخصیتی را خلق کنم و این شکل نقش ها را دوست دارم.

و دوست دارید در کنار کدام هنرپیشه ها و برای کدام کارگردان بازی کنید؟

کارگردانی که دوست دارم با ایشان کار کنم دیگر در ایران نیستند و فکر نمی کنم دیگر هیچوقت بتوانم به این آرزو برسم، آقای بهرام بیضایی که خیلی برای من عزیز و دوست داشتنی هستند و از میان هنرپیشه های داخل ایران خیلی دوست داشتم زودتر به دنیا می آمدم و عمر آقای خسرو شکیبایی بیشتر به این دنیا بود تا می توانستم حتی یک کار کوچک در خدمت ایشان باشم.

چقدر به ماندگاری فکر می کنید و در بین بازیگران امروز کسی را داریم که ماندگار شود؟

نمی دانم در میان هنرپیشه هایی که الان فعالیت می کنند کسی وجود دارد که ماندگار شود یا خیر اما برای من حامد بهداد از نظر بازیگری بازیگری خیلی خوبی است، سالها می شود که یک مقدار کمرنگ یا پررنگ حضور دارد، همچنین شهاب حسینی و به نظر من این دو نفر بازیگرهای خوبی هستند.

نقشی بوده در میان فیلم های ایرانی که دوست داشته باشید بازی کنید؟

بله، نقشی که خیلی دوست داشتم آن را بازی کنم نقش خانم باران کوثری در فیلم خون بازی بود، البته نمی دانم چقدر می توانستم این نقش را خوب در بیاورم ولی مطمئن هستم خیلی تلاش می کردم چون خیلی چنین نقش هایی را دوست دارم.

شهرت را دوست دارید؟

شهرت را دوست دارم و به این دلیل که شهرت را دوست دارم بازیگر شده ام، ولی خب معنی شهرت از نظر من با خیلی ها متفاوت است، شهرت برای من مهم است ولی نه آن شهرت که بین مردم شناخته شوم و از من عکس و امضا بگیرند بلکه شهرتی که در بین آدمهای سینما و آنهایی که برای من ارزشمند هستند شناخته شوم، من را به خوبی بشناسند و بازی من را دوست داشته باشند، این نوع شهرت را دوست دارم.

چه توصیه ای برای علاقه مندان به «بازیگری» دارید؟

توصیه ای که برای علاقه مندان بازیگری دارم این است که خیلی ها به اشتباه فکر می کنند که این حرفه ای است که همه می توانند به آن وارد شوند، خیلی راحت است و نیاز به تخصص خاصی ندارد و تنها توصیه ام این است که اگر به بازیگری علاقه دارند آن را به صورت آکادمیک ادامه بدهید و در این رشته تحصیل کنید.

چه برنامه های از پیش تعیین شده ای برای سال هزار و چهارصد دارید؟

دوست دارم هزار و چهارصد بهترین اتفاقات در فضای کاری برای من بیفتد، از قبل تعیین کرده ام یک تعداد کارها را انجام بدهم که یک سری از آنها شخصی است و در مورد آنهایی که در مورد فضای کاری است دوست دارم موفق باشم.

یک اتفاق ایده آل همین الان برای شما چه می تواند باشد؟

یکی اتفاق ایده آل می تواند بازی در فیلم کارگردانی باشد که ایشان را خیلی دوست دارم و آن کارگردان آقای اصغر فرهادی است.

حرف پایانی برای مخاطبان روزنامه هنرمند؟

الان مشغول ضبط پروژه بچه مهندس چهار هستم، تنها چیزی که می خواهم این است که خدا ما را از این کرونا حفظ کند و شاهد ناراحتی و مریضی کسی نباشیم، امیدورام که فیلمبرداری به خیر و خوشی تمام شود و من از شما بابت این مصاحبه ممنون هستم.

 

عباسعلی اسکتی

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..