جمعه ۸ مهر ۱۴۰۱ ۳۰ سپتامبر ۲۰۲۲
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

«فرج الله کمالی»، شاعر محلی سرای دشتستانی پس از تحمل یک دوره بیماری ظهر امروز -جمعه ۱۹ اردیبهشت ماه- و در سن ۷۱ سالگی درگذشت.
«فرج الله کمالی»، شاعر محلی سرای دشتستانی پس از تحمل یک دوره بیماری ظهر امروز -جمعه ۱۹ اردیبهشت ماه- و در سن ۷۱ سالگی درگذشت.

به گزارش هنرمندنیوز, فرج الله کمالی متولد دوم تیرماه سال ۱۳۲۸ خورشیدی در شهر برازجان بوده و از نام آورترین شاعران محلی سرای دشتستان است؛ شاعری صاحب سبک و با زبان ویژه که از پیشگامان شعر محلی استان بوشهر به شمار می رود.

وی که مدت زیادی در بستر بیماری بوده است، در روزهای اخیر و در پی وخامت حالش در بیمارستان بستری شده و تحت مراقبت های ویژه قرار گرفت، پس از آن با بهبودی موقت ترخیص و به منزل انتقال یافت اما سرانجام ظهر امروز جان به جان آفرین تقدیم کرد.

تاثیر کمالی در احیای شعر بومی استان بوشهر بسیار حایٔز اهمیت است. او با تلاش در جهت حفظ گویش بومی، سعی در معرفی واژگان محلی و فرهنگ خطه جنوب داشت. از این شاعر مجموعه شعرهای «دشتسونی» و «لیک ناله بیچارگان» بر جای مانده‌ است.

خبرگزاری هنرمندنیوز نام و یاد فرج الله کمالی، خالق شعرهای فولکلوریک را گرامی داشته و بار سنگین فقدان وی را به جنوب و تمام دوستداران این شاعر فرهیخته تسلیت می گوید.

 

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..