دوشنبه ۱۵ خرداد ۱۴۰۲ ۵ ژوئن ۲۰۲۳
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

بخش سرود سی و هشتمین جشنواره موسیقی فجر با اجرای گروه‌های سرود «نسیم رحمت»، «وصال» و «بنات‌الحیدر» از استان تهران و اجرای شش قطعه مذهبی انقلابی در آخرین روز برگزاری جشنواره به کار خود پایان داد.
بخش سرود سی و هشتمین جشنواره موسیقی فجر با اجرای گروه‌های سرود «نسیم رحمت»، «وصال» و «بنات‌الحیدر» از استان تهران و اجرای شش قطعه مذهبی انقلابی در آخرین روز برگزاری جشنواره به کار خود پایان داد.

هنرمندنیوز: به نقل از ستاد خبری سی و هشتمین جشنواره موسیقی فجر، فرهنگسرای ارسباران در پنجمین روز برگزاری سی و هشتمین جشنواره موسیقی فجر در نوبت اول به بخش سرود اختصاص داشت و در شبی که علاقه‌مندان بسیاری به فرهنگسرای ارسباران آمده بودند، این بخش با اجرای شش قطعه مذهبی انقلابی به کار خود پایان داد.

بخش اول برنامه بخش سرود جشنواره در روز پنجم، به اجرای گروه «نسیم رحمت» اختصاص داشت. این گروه بیست نفری که نزدیک ۶ سال است در زمینه سرود فعالیت می‌کنند با سرپرستی جابر قربانی‌نسب، قطعات «تو بمان» و «در رکاب منجی» را برای علاقه‌مندان حاضر در سالن اجرا کردند.

قسمت دوم برنامه به اجرای گروه سرود «وصال» با سرپرستی سعید دلیر اختصاص داشت. گروه ۲۳ نفره «وصال» متشکل از نوجوانان غرب شهر تهران با نزدیک به دوازده سال سابقه فعالیت در زمینه سرود، سه قطعه «رویای ایرانی ایران»، «سرزمین آسمانی» و «آینده» را با درونمایه مذهبی انقلابی اجرا کردند.

بعد از اجرای گروه سرود «وصال» که به دلیل محتوای حماسی، آهنگسازی و تنظیم خوب و حرفه‌ای و اجرای تمرین‌شده و منسجم گروه مورد توجه حاضران قرار گرفت، نوبت به تجلیل از هنرمند پیشکسوت موسیقی و سرود، محمد گلریز رسید.

محمد گلریز با دعوت عبدالله روا، مجری برنامه روی صحنه حاضر شد و از دست اعضای گروه دخترانه «بنات‌الحیدر» لوح تقدیر، هدیه نقدی و تابلو نقاشیخط اثر علی مینایی را به خاطر پنج دهه فعالیت موثر و ماندگار در زمینه موسیقی انقلابی و مذهبی دریافت کرد.

بخش پایانی پنجمین روز سی و هشتمین جشنواره موسیقی فجر در بخش سرود به اجرای گروه سرود دخترانه «بنات‌الحیدر» اختصاص داشت. بهترین‌های بخش سرود سی و هشتمین جشنواره موسیقی فجر بر اساس آرای مردمی، در اختتامیه جشنواره معرفی خواهند شد.

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..