یکشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۰ ۲۰ ژوئن ۲۰۲۱
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

گفتگوی هنرمند نیوز با بازیگر تلویزیون و سینما

شراره ارمغانی، متولد دوازده مهر هزار و سیصد و شصت و نه، مهدیشهر، لیسانس روابط عمومی و دانشجوی رشته بازیگری، در کارنامه هنری او می تاون به بازی در سریال «پرستاران»، «دیوار شیشه ای»، «لیسانسه ها»، «ویلای من»، «شوخی کردم»، «عطسه»، «در حاشیه» و «بچه های نسبتا بد» اشاره کرد، شراره ارمغانی همچنین اجرا در برنامه لوتوس شبکه سلامت و فعالیت در رادیو را نیز تجربه کرده است.
شراره ارمغانی، متولد دوازده مهر هزار و سیصد و شصت و نه، مهدیشهر، لیسانس روابط عمومی و دانشجوی رشته بازیگری، در کارنامه هنری او می تاون به بازی در سریال «پرستاران»، «دیوار شیشه ای»، «لیسانسه ها»، «ویلای من»، «شوخی کردم»، «عطسه»، «در حاشیه» و «بچه های نسبتا بد» اشاره کرد، شراره ارمغانی همچنین اجرا در برنامه لوتوس شبکه سلامت و فعالیت در رادیو را نیز تجربه کرده است.

هنرمندنیوز: با شراره ارمغانی که به زودی سریال کمدی «چپی بی رنگ» با هنرنمایی او روی آنتن خواهد رفت گفتگویی کوتاه داشته ایم که با هم می خوانیم.

چرا از اینهمه هنر بازیگری را انتخاب کرده اید؟

از کودکی قدرت تخیل و همچنین همزاد پنداری خوبی داشته ام، تخیل به عنوان مهمترین عامل در شکل گیری آثار هنری به شمار می‌رود و وجه اشتراک آثار هنری در این است که بیشتر این آثار بر اساس عواطف و احساسات هنرمند شکل می‌گیرد، کمتر تفکر منطقی و عقلانی در پیش زمینه آثار هنری دخالت دارند و وقتی هنرمند اثری را خلق می‌کند هرکس که در مقابل آن قرار می ‌گیرد با توجه به تفکرات و احساسات خود می ‌تواند برداشت متفاوتی از آثار هنری داشته باشد، این واقعا من را چه در بازیگری و چه در زمینه شعر و نقاشی به وجد می آورد.

یک نقش باید چه ویژگی هایی داشته باشید که آن را انتخاب کنید؟

برای من‌ موارد مهمی برای انتخاب یک ‌نقش وجود دارد،علاوه بر نقش، فیلمنامه خوب، کارگردان کاربلد و پارتنرهای حرفه ای هم اهمیت دارد.

در میان فیلم های ایرانی نقشی بوده که شما دوست داشته باشید آن را بازی کنید؟

خیلی نقش ها بوده که دوست داشته ام بازی کنم‌، بخصوص  کارهای کمدی!

فضای سینما و نمایش برای رشد یک جوان چقدر ایده آل است؟

رک می گویم فضای سینما برای یک جوان اصلا هم ایده آل نیست، پول و پارتی حرف اول را می زند و بعد توانایی و استعداد، تعداد انگشت شماری هستند که برای انتخاب یک بازیگر به استعداد و توانایی اش اهمیت بدهند تا به منافع خودشان.

با این حساب مافیا چقدر در دنیای تصویر و نمایش وجود دارد؟

صددرصد وجود دارد و بازیگرهای امثال من را افسرده و بیچاره کرده است، یعنی اگر فقط خودتان باشید و توانایی هایتان سالهای سال زمان می برد تا به چیزی که می خواهید برسید، بازیگری مثل من که ده ساله در این حرفه هستم و از یک پلان و یک سکانس شروع کرده ام و به معنای واقعی جزو کسانی هستم که خاک این حرفه را خورده ام باید در خانه بنشینم و امثال ریحانه پارسا به خاطر مافیا، پول، پارتی و هر داستان دیگری بیاید روی کار و مثلا بازیگر بشود.

دوست دارید برای کدام کارگردان بازی کنید؟

دوست دارم دوباره با سروش صحت کار کنم.

در کارنامه هنری شما همکاری با مهران مدیری هم دیده می شود، آن تجربه چگونه بود؟

من افتخار این را داشته ام که چهار سریال با آقای مهران مدیری همکاری کنم، تجربه با ایشان فوق العاده بوده است و کنار مهران مدیری به این جمله معروف رسیده ام که واقعا درخت هرچقدر پربار تر است سر به زیر تر است، کنار مهران مدیری علاوه بر بازیگری یاد گرفته ام که در اوج بزرگی باید همچنان افتاده و خاکی و مردمی و به دور از هر غرور و توهم خود بزرگ بینی رفتار کرد.

و همکاری با سروش صحت در لیسانسه ها، از آن صحبت کنید.

لیسانسه ها کنار سروش صحت مهربان و آدم حسابی تجربه خوبی بود، خیلی دوست دارم دوباره فرصتی پیش بیاید و با ایشان همکاری داشته باشم.

نمایشنامه خوانی و ادبیات کجای زندگی شما قرلر دارد؟

نمایش نامه خوانی، ادبیات و خواندن بعضی آثار بخش با اهمیتی از زندگی هر بازیگر است، چخوف، هوگو، ایبسن، میلر، شکسپیر، بیضایی شاملو، ابتهاج، برشت، آلبر کامو،  یونسکو و... نمی توان بازیگر بود و آثار این بزرگواران را نادیده گرفت.

فعالیتی در زمینه مدلینگ و یا به آن علاقه ندارید؟

راستش بدم نمی آید آن را امتحان کنم اما تا امروز پیشنهاد خوب و وسوسه انگیزی نداشته ام.

از فعالیت های پیش رو صحبت می کنید؟

در حال حاضر روزهایی را می گذرانم که امیدوارم هیچوقت دیگر تجربه نکنم، نه من و نه هیچکس دیگر، روزهای بعد از دست و پنجه نرم کردن با  کرونا، از وقتی کرونا آمده من و خانواده  کمتر بیرون می رویم و حتی برای تعطیلات عید یا سیزده به در و خیلی قبل تر و قبل تر از عید در قرنطینه بوده ایم اما وقتی مسافران نوروزی برگشتند موج جدیدی از کرونا شروع شد و متاسفانه ماهم درگیر شدیم، امیدورارم زودتر  این روزهای کرونایی برای تمام مردم جهان تمام شود و در پایان مرسی از شما و رسانه هنرمندنیوز بابت فرصتی که در اختیار گذاشتید.

عباسعلی اسکتی

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..