جمعه ۷ بهمن ۱۴۰۱ ۲۷ ژانویه ۲۰۲۳
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

بازار چین به عنوان دومین بازار بزرگ دنیا برای شرکت‌های سینمایی آمریکا شناخته می‌شود اما مدیران چینی محدودیت‌هایی را برای اکران آثار هالیوودی در نظر گرفته‌اند.
بازار چین به عنوان دومین بازار بزرگ دنیا برای شرکت‌های سینمایی آمریکا شناخته می‌شود اما مدیران چینی محدودیت‌هایی را برای اکران آثار هالیوودی در نظر گرفته‌اند.

به گزارش هنرمندنیوز، شرکت های آمریکایی بازار چین را به عنوان دومین بازار بزرگ جهان بعد از آمریکا در زمینه محصولات سینمایی می شناسند. همین موضوع باعث شده تا بارها ستاره های هالیوودی در قامت سفیران سینمای آمریکا و در چارچوب سفرهای تبلیغاتی به این کشور بروند و محصولات خودشان را برای مخاطبان آسیایی ارائه کنند. در چنین شرایطی فیلم «بوهمین راپسودی» اثری که در مراسم اسکار امسال بیشترین جایزه را به خود احتصاص داد و تندیس بهترین بازیگر نقش اول مرد را هم برد هنوز در این کشور اکران نشده است. چینی ها اعلام کرده اند فقط در شرایطی اجازه اکران ساخته جدید برایان سینگر را می دهند که تمام صحنه های همجنسبازانه این اثر از محصول نهایی خارج شده و آماده اکران شود. چینی ها همین طور خواستار حذف صحنه هایی شده اند که در آن استعمال مواد مخدر نمایش داده می شود.

پیش بینی می شود «بوهمین راپسودی» اکران محدودی در چین داشته باشد. این اولین بار نیست که چینی ها دست به یک اقدام اخلاقی در برابر فیلم های جایزه برده آمریکایی می زنند. آنها پیشتر اجازه اکران «مهتاب» را هم ندادند؛ اثری که جایزه اسکار بهترین فیلم سال را بالاتر از «لا لا لند» برد. جالب است بدانید «مرا به نام خودت بخوان» دیگر فیلم همجنسبازی سال های اخیر هالیوود که اسکار فیلمنامه را دریافت کرد هم هیچ وقت نتوانست رنگ اکران در چین را ببیند.

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..