دوشنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۱ ۳ اکتبر ۲۰۲۲
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

به صاحب‌امتیازی بنیاد سینمایی فارابی:

دویست و بیست و چهارمین شماره ماهنامه «فیلم نگار» ویژه مهر 1400 در بخش سینمای ایران مطالبی مانند نقد فیلم‌های درخت گردو، گورکن، پسر و سیناپس منتشر شد.
دویست و بیست و چهارمین شماره ماهنامه «فیلم نگار» ویژه مهر 1400 در بخش سینمای ایران مطالبی مانند نقد فیلم‌های درخت گردو، گورکن، پسر و سیناپس منتشر شد.
هنرمندنیوز: در ابتدای شماره ۲۲۴ ماهنامه فیلم نگار و در بخش سینمای ایران مطالبی مانند نقد فیلمهای درخت گردو، گورکن، پسر و سیناپس این فیلمها را می خوانیم. گفتگو با نوشین معراجی فیلمنامه نویس و کارگردان «پسر» و گفتگو با علی عسگری، نویسنده و کارگردان فیلم کوتاه «شاهد» از دیگر مطالب این بخش است.

پرونده موضوعی این شماره به فیلمنامه‌نویسی انیمیشن می‌پردازد و شامل مطالب متنوعی مانند راهنمایی ساده برای نوشتن فیلمنامه انیمیشن/ شش گام حیاتی در فیلمنامه نویسی برای انیمیشن/ رویکرد فیلمنامه نویسان به انیمیشن بزرگسالان و گفتگوی جمعی پیرامون فیلمنامه نویسی برای انیمیشن است.

در بخش سینمای جهان دو فیلم «حرکت ناگهانی ممنوع» و «خائن آمریکایی: محاکمه اکسیس سالی» مورد نقد و بررسی قرار گرفته و گفتگوهایی نیز با نویسندگان این آثار انجام شده است.

در قسمت تجربه های پراکنده نیز دو مقاله پیرامون ارتباط میان قهرمان و ضدقهرمان و اینکه چه چیزی یک شخصیت را به یادماندنی می کند؟ نوشته شده است.

فیلمنامه کامل این شماره به «منک» اختصاص دارد که سهند زرشکیان آن را به فارسی برگردانده است. یادداشت مترجم، سکانس برگزیده و یک نقد به همراه  گفتگوی رامتین شهبازی با امیررضا نوری پرتو درباره فیلمنامه «منک» مطالب پایانی این شماره را تشکیل می دهند.

علاقه‌مندان به فیلمنامه‌نویسی و خوانندگان این ماهنامه تخصصی می‌توانند با مراجعه به سایت www.filmnegar.ir  ضمن خرید نسخه پی‌دی‌اف (به شکل نسخه دیجیتال)، از مطالب بخش‌های سینمای ایران و سینمای جهان منتشر شده در این سایت استفاده کنند.

بر اساس این خبر، همچنین برای مخاطبان مجله این امکان فراهم شده تا فیلمنامه‌ها و پرونده‌های مندرج در فیلم‌نگار را هم به صورت جداگانه از طریق این سایت خریداری نمایند.

«فیلم‌نگار» به صاحب امتیازی حمایت بنیاد سینمایی فارابی منتشر می‌شود و نصرت‌الله تابش مدیر مسئول و سردبیر و میثم محمدی دبیر تحریریه فیلم‌نگار هستند.

 در سایت این مجله تخصصی، اخبار مربوط به فیلمنامه (در سطح ایران و جهان)، معرفی فیلم‌های روز ایران و جهان، نقدهایی پیرامون فیلمنامه فیلم‌های ایرانی و برخی فیلم‌های خارجی، مقالاتی پیرامون فیلمنامه‌نویسی، ترجمه برخی مقالات سینمایی معتبر پیرامون فیلمنامه و فیلمنامه‌نویسی و ... قابل دسترسی است.

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..