جمعه ۷ بهمن ۱۴۰۱ ۲۷ ژانویه ۲۰۲۳
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

پاسخ شهرام گیل آبادی، مدیرعامل خانه تئاتر به اظهارات سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس:

تئاتر محمل و ابراز عوام فریبی نیست، تئاتر روشنگر و معرفت اندیش است. تئاتر تفکری انقلاب گون علیه جهل و نادانی است. تئاتر ابزار تفریح و نشاط عالم سرمایه‌داری نیست. این هنر مردم باور و حق گراست. هنرمند زمان خود درد آشناست و برای توسعه فکری جامعه خود در مقابل کج اندیشی‌ها تمام قد می‌ایستد.
تئاتر محمل و ابراز عوام فریبی نیست، تئاتر روشنگر و معرفت اندیش است. تئاتر تفکری انقلاب گون علیه جهل و نادانی است. تئاتر ابزار تفریح و نشاط عالم سرمایه‌داری نیست. این هنر مردم باور و حق گراست. هنرمند زمان خود درد آشناست و برای توسعه فکری جامعه خود در مقابل کج اندیشی‌ها تمام قد می‌ایستد.

هنرمندنیوزتئاتر محمل و ابراز عوام فریبی نیست، تئاتر روشنگر و معرفت اندیش است. تئاتر تفکری انقلاب گون علیه جهل و نادانی است. تئاتر ابزار تفریح و نشاط عالم سرمایه‌داری نیست. این هنر مردم باور و حق گراست. هنرمند زمان خود درد آشناست و برای توسعه فکری جامعه خود در مقابل کج اندیشی‌ها تمام قد می‌ایستد.

مصاحبه احساسی سخنگوی محترم کمیسیون فرهنگی را دیدم. این مصاحبه که مملو از اغلاط متفاوت بود نشانگر تعجیل در پاسخگویی به یک پیشنهاد بسیار ساده است که خانه تئاتر با تمام بدنه تخصصی خود اعلام آمادگی کرده بود که برای دوری از نگاه غیرکارشناسی و غنا بخشیدن نظرات نمایندگان منتخب مردم آماده است.

آقای نماینده پیشنهاد مناظره کرده است مگر می‌خواهیم بجنگیم و عوام فریبی کنیم یا یک کار سیاسی انجام دهیم که حرف‌های احساسی را بیشتر کنیم؟ مناظره برای کسب رای هم دیگر پاسخگو نیست کشور برای رشد و توسعه نیاز به رفع مظلومیت در نگاه به تفکر و متفکران است. به نظر می‌رسد هیچ گاه به اندازه این زمان نخبگان و هنرمندان در مظلومیت به سر نبرده‌اند. این رفع مظلومیت، توجه به اقتضائات و مشکلات فراوان هنرمندان از وجوه مختلف نیاز به سخنرانی، مصاحبه‌های احساسی و امضا جمع کردن ندارد. آقایان رفع مشکلات کشور نیاز به هنری اندیشه ورز، نقاد و مستقل دارد. شما کی و در چه زمانی از هنر تئاتر حمایت کرده‌اید که الان انتظارات نامعقول دارید؟ کمر هنرمندان کشور در کنار مردم زیر بار روزگار خم شده است و شما داعیه کار کارشناسی دارید؟

حتم بدانید بهترین نظرسنجی در این شرایط اقتصادی سخت که کارهای کارشناسی شما برای مردم سرزمینم درست کرده است، استقبال از نمایش‌های روی صحنه است. بازخوردهای اجتماعی از آثار روی صحنه مبین توجه تماشاگران فرهیخته به تئاتر به عنوان محملی برای همگرایی اندیشگی است. تئاتر امروز کشور به‌دور از هر حمایت و یاری جدی از سوی قوای سه گانه با مظلومیت هرچه تمامتر به حیات پویای خود ادامه می‌دهد و در جهت اهداف توسعه کشور گامهای موثری بر می‌دارد. تئاتر ایران زمین صدای مردم ایران است.

آقایان ما نه تنها با ساختار پژوهشی مجلس شورای اسلامی آشنا هستیم بلکه نتیجه نظرات کارشناسانه شما را بر زندگی مردم با گوشت و خون و پوست خود درک کرده‌ایم.

مصاحبه نماینده محترم حداقل ۱۵ نکته تهدید، افراء، غلط و احساسی را در خود جای داده است. به همین خاطر از حق خود برای پاسخگویی و جلوه‌گری سیاست منشانه‌ی سیاسی کاران می‌گذرم، چون کار ما فریب افکار عمومی و اغواگری نیست و بار دیگر پیشنهاد خودم را تکرار می‌کنم، خانه تئاتر با بدنه کارشناسی و تخصصی خود در زمینه‌های جامعه شناسانه، روانشناسانه، ارتباطی و مابقی زمینه‌های علمی که متخصصان به ما لطف دارند در خدمت تدقیق در نظرات نمایندگان عزیز مجلس برای راهگشایی و رفع مشکلات است.

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..