یکشنبه ۱۲ تیر ۱۴۰۱ ۳ ژوئیه ۲۰۲۲
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

شمیمه صدیقی در گفتگو با «هنرمند»

شمیمه صدیقی هستم متولد ۱۳۷۷در اصفهان که به تازگی کاردانی رشته نقشه‌کشی معماری را از دانشگاه نجف‌آباد تمام کرده‌ام...
شمیمه صدیقی هستم متولد ۱۳۷۷در اصفهان که به تازگی کاردانی رشته نقشه‌کشی معماری را از دانشگاه نجف‌آباد تمام کرده‌ام...

خودتان را برای مخاطبین هنرمند معرفی کنید و هدفتان از شرکت در نمایشگاه‌های مختلف را توضیح دهید؟

شمیمه صدیقی هستم متولد ۱۳۷۷در اصفهان به تازگی فارغ‌التحصیل کاردانی رشته نقشه کشی معماری از دانشکده دخترانه نجف آباد (سمیه) شده‌ام و الان در سرم طرح‌های نوین برای رشته معماری دارم که باعث پیشرفتم در زندگی می‌‌شود. دوران هنرستانم را در رشته گرافیک گذراندم و در بین راه فهمیدم که به معماری علاقه‌ی شدید تری دارم، پس تغییر رشته دادم و در رشته معماری مدرک دیپلم در هنرستان والفجر گرفتم و بعد از قبول شدن در دانشگاه دنبال فراگیری مدرک از نرم افزار‌هایی پرداختم و دارای مدرک معتبر همچون نرم افزار رویت، اتوکد، فتوشاپ، لومیون مهارت کامل دارم و تا حدودی به نرم افزار تردی مکس مهارت دارم.

هدف بنده این است که بتوانم در رشته خود گام‌های بلندی بردارم که نشان دهنده‌ی ذوق و استعدادو احساساتم باشد و کار کردن در این رشته یکی از اهداف من است که بتوانم کار‌هایی نو و بدیع ارائه دهم و بتوانم با تیمی این کار را انجام دهم که عاشق کار شان بوده و با جدیت کار‌های نویی ابداع کنند چون جامعه هر روز در پی پیشرفت و تکامل جدیدی است.خواستار کار‌های نو و جدید می‌‌باشد.

چقدر این نمایشگاه تحت تأثیر شیوع بیماری کرونا قرار گرفته است؟

به نظر من دنیای پس از کرونا و قبل از کرونا بسیار متفاوت است مخصوصا مهم ترین دگرگونی‌ها در معماری است کار در رشته معماری با ارتباط افراد برقرار می‌‌شود چون این کار‌ها به صورت تنگاتنگ است و در دوران دانشگاه کار‌های درسی یه تعداد دستی، کار دستی بیشتر روی کاغذ یا مقوا انجام می‌‌دهیم و می‌‌کشیدم و یه تعداد نرم افزاری است که در ترم‌ها اول بیشتر دستی کار می‌‌کردیم تا دانشجو به تجربه‌های زیادی کسب کند و هر چه قدر ترم بالا می‌‌رود بیشتر نرم افزاری و بروز می‌‌شود. برخلاف هنر‌های دیگه مثل (نقاشی و یا صنایع دستی)، هنر معماری عکس گرفتن هیچ یک از کار‌ها مشخص نبود و زیبایی و جذابیت ان با عکس گرفتن مشخص نمی‌شود. کار معماری با اندازه‌های دقیق است که متاسفانه با عکس نمی‌شود درست بودن یا نبودن رو تشخیص داد.

 در چند ماه گذشته تعدادی از گالری‌ها با نمایش و فروش آثار هنرمندان در فضای مجازی تلاش کردند جامعه هنری را پویا نگه داشته و ارتباط خود را با مخاطبان حفظ کنند. به نظر شما فضای مجازی تا چه حد می‌‌تواند در این دوران گره‌گشا باشد؟

کلا در کرونا در عرصه هنر و معماری تاثیر جالبی نگذاشته و گرانی اخیر هم دخیل به این علت شده است چرا که این کار‌ها با حضور و ارتباط متقابل به مثل انجام شود.

 کمی از آثار در در نمایشگاه برای مخاطبان ما توضیح دهید؟ سبک کاریتان چیست؟ و آرمان شهر شما در هنر کجاست؟

در مورد این چند تا کاری که در نمایش گذاشتم در دوران دانشجویی من بوده در دانشگاه درسی داشتیم به نام درک و بیان ۱و ۲ که هم باید از ان مکان حضوری دیدن می‌‌کردیم و به تحلیل و بررسی انجام می‌دهیم این تحلیل و بررسی از گنبد و کاشی کاری و... هست همین طور که از اسم درس معلوم هست هم درک می‌‌کردم و هم بیان این‌ها همه در قالب یه شیت می‌‌بستیم و ارائه می‌‌دادیم. شاید بگید شیت چیست؟ هر برگه کاغذی که طرحی روی کشیده شده است را شیت می‌‌گویند. یکی از آثار‌ها که ویلا ۱۲هست که جایزه رتبه دوم معماری در بخش مسکونی در سال ۱۳۹۷بوده که من باید با ابتکار خودم شیت می‌‌بستم و یکی از بهترین کار‌ها رو برای استادم خانم سلیمانی و خانم مددی به جا گذاشتم.

و در پایان یه تشکر ویژه از اساتیدم استاد آقای رحیمی و استاد اقای صالحیون که نمی‌شود آن‌ها رو اسم نبرد و به خاطر محدود بودن از نمایش طرح‌ها در سایت هنرمند نیوز خیلی چیزا ازشون آموختم.

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..