جمعه ۸ مرداد ۱۴۰۰ ۳۰ ژوئیه ۲۰۲۱
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

"شیوا طاهری" در گفتگو با "هنرمند"

شیوا طاهری این روزها مشغول بازی در سریال«اسپینجر» به کارگردانی علیرضا کریم‌زاده برای شبکه نمایش خانگی است. او که پیش از این در سریال‌هایی چون «گذر از رنج‌ها»،«ریکاوری» و«روزهای بهتر» به ایفای نقش پرداخته در این سریال نیز نقش متفاوتی را ایفا می‌کند.
شیوا طاهری این روزها مشغول بازی در سریال«اسپینجر» به کارگردانی علیرضا کریم‌زاده برای شبکه نمایش خانگی است. او که پیش از این در سریال‌هایی چون «گذر از رنج‌ها»،«ریکاوری» و«روزهای بهتر» به ایفای نقش پرداخته در این سریال نیز نقش متفاوتی را ایفا می‌کند.

هنرمندنیوز: طاهری در گفت‌وگو با روزنامه هنرمند درباره نقش خود توضیح داد: در سریال«اسپینجر» نقش مهرو را ایفا می‌کنم که در ابتدای قصه با او آشنا می‌شویم. یک دختر ساده و آرام که داستانی عاشقانه پیش رو دارد. کاراکتر مهرو قابل حدس نیست و در اواسط قصه ماهیت اصلی‌اش رو می‌شود و به قصه اصلی پیوند می‌خورد.
او در ادامه افزود: از آنجایی که این کاراکتر یکدست نیست وخاکستری است، ایجاد این فضا برای من بسیار چالش برانگیز بود و همین تضادها او را نسبت به بقیه متمایز می‌کند، چرا که شما نمی‌توانید به راحتی او را قضاوت کنید و مرحله به مرحله که با داستان پیش می‌روید متوجه خصوصیات و ماهیت او نیز می‌شوید.

این بازیگر همچنین در ادامه اظهارات خود، درباره چگونگی رسیدن به این نقش گفت: فیلمنامه سریال کامل بود و در آن شرح خصوصیات شخصیت کاملا روشن و واضح ذکر شده بود، اما برای رسیدن به این نقش من باید از بانک حسی خودم استفاده می‌کردم. در بازیگری ما وقتی با نقشی مواجه می‌شویم، ابتدا در ذهنمان دنبال یکسری افراد که مشابه او هستند می‌گردیم و این در ناخودآگاه ما وجود دارد. در واقع با خوانش متن از آدم‌هایی ک در دور واطرافمان هستند بهره می‌گیریم و چیزهایی به نقش اضافه می‌کنیم و در نهایت از صافی درونمان آن را رد کرده و به خلق یک شخصیت می‌رسیم. بازیگر همواره یک دوربین در درون و یک دوربین در بیرون دارد که دائما در حال ضبط از رفتار آدم‌های اطرافش است و در نهایت در لحظه مورد نظر آن را از حافظه خود بیرون کشیده و به نمایش می‌گذارد و همین نیز موجب می‌شود تا کاراکتری که خلق می‌کند واقعی و قابل لمس باشد.
طاهری همچنین درباره فضای فانتزی این سریال اظهارکرد: از انجایی که نقش من رئال است و در زمان حال می‌گذرد، خیلی در بخش فانتزی حضور ندارم، اما به نظرم ساخت اثاری از این دست که کمتر در سینما و تلویزیون ما تولید شده‌اند، شهامت می‌خواهد. به این دلیل که هم فضای کمتری به ساخت آثار فانتزی اختصاص یافته و هم این که متخصصینی که در این حوزه فعال باشند کمتر بوده‌اند، اما حالا این موقعیت فراهم شده است و برای من بازیگر نیز چالش جدیدی است، چرا که برای کمتر بازیگری تجربه در این فضا پیش می‌آید.

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..