دوشنبه ۷ آذر ۱۴۰۱ ۲۸ نوامبر ۲۰۲۲
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

«صدای سکوت» عنوان نخستین نمایشگاه انفرادی سارا شه‌نمود است که از ۲۶ آذر تا اول دی در گالری سرزمین هنر میزبان علاقه‌مندان است.
«صدای سکوت» عنوان نخستین نمایشگاه انفرادی سارا شه‌نمود است که از ۲۶ آذر تا اول دی در گالری سرزمین هنر میزبان علاقه‌مندان است.

هنرمندنیوز: سارا شه‌نمود درباره این نمایشگاه گفت: آثار این مجموعه را در یک سال و نیم اخیر و پس از شیوع بیماری کرونا خلق کرده‌ام. پس از فراگیری بیماری کرونا نوعی انزوای اجباری در سراسر جهان حاکم شد و همین امر موجب شد تا هر یک از ما به انزوای خودمان پناه ببریم و من در این دوران به نقاشی پناه بردم و نقاشی کردن موجب شد تا بتوانم در این انزوا و قرنطینه دوام بیاورم.

او افزود: با این که آثار این مجموعه در دوران شیوع بیماری کرونا خلق شده‌اند؛ اما در این مجموعه به شکل مشهود به این موضوع نپرداخته‌ام، اما به نوعی شاهد بازتاب اتفاقات و مسائل اجتماعی و سیاسی ایران از جمله مسائلی چون آلودگی هوا، کمبود آب، مشکلات زنان و بی‌کاری در آثار این مجموعه هستیم.

این هنرمند درباره تکنیکی که برای خلق این مجموعه به کار برده است، گفت: آثار این مجموعه را بر روی کاغذ‌های ۲۷ در ۲۷ با راپید و ماژیک خلق کرده‌ام. آثار این مجموعه تلفیقی از نقاشی و تصویرسازی است و نوعی سورئال هستند. هنگام خلق این مجموعه برخلاف تصویر‌سازی که براساس یک موضوع مشخص اثر خلق می‌شود، ذهنم را آزاد گذاشته‌ام تا آن چه را که می‌خواهد بر روی برگه‌های کاغذ‌هایم نقش ببندد و از واقعیت فراتر رفته‌ام.

شه نمود ادامه داد: با این که من در مقطع کارشناسی در رشته تصویرسازی تحصیل کرده‌ام اما تاکنون در این رشته هنری به صورت حرفه‌ای کار نکرده‌ام و از زمانی که به خاطر دارم تمرکزم بر روی نقاشی است و از تصویر‌سازی به نفع نقاشی بهره برده‌ام.

شه نمود افزود: دراین نمایشگاه ۴۳ اثر بر روی دیوار رفته‌اند وبا وجود محدودیت‌های ناشی از شیوع بیماری کرونا، استقبال از این نمایشگاه تاکنون بسیار خوب بوده است.

سارا شه نمود متولد ۱۳۶۱ تهران است. او در رشته نقاشی تا مقطع کاردانی و رشته تصویرسازی مقطع کارشناسی تحصیل کرده است و سال هاست که به صورت حرفه‌ای نقاشی می‌کند و آثارش را در نمایشگاه‌های متعدد گروهی در معرض دید مخاطبان گذاشته است. او تاکنون موفق به کسب مقام نخست جشنواره هفت رنگ، مقام سوم رشته نقاشی در برنامه به پاس همسایگی، مقام سوم دومین جشنواره سراسری باران شده است.

این نمایشگاه تا اول دی ماه در گالری سرزمین هنر میزبان علاقه‌مندان خواهد بود. گالری سرزمین هنر دراوین، ابتدای سربالایی کچویی، کوچه صفا، پلاک ۴ واقع شده است.

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..