سه شنبه ۴ مهر ۱۴۰۲ ۲۶ سپتامبر ۲۰۲۳
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

تازه‌ترین حراجی ساثبیز عصر چهارشنبه گذشته در سه بخش با چکش زدن آثار هنری دوران پساجنگ آمریکا در نیویورک برگزار شد و پس از ۴.۵ ساعت با رسیدن به رقم ۵۹۷ میلیون دلار به پایان رسید.
تازه‌ترین حراجی ساثبیز عصر چهارشنبه گذشته در سه بخش با چکش زدن آثار هنری دوران پساجنگ آمریکا در نیویورک برگزار شد و پس از ۴.۵ ساعت با رسیدن به رقم ۵۹۷ میلیون دلار به پایان رسید.

هنرمندنیوز: این نخستین برنامه حراجی ساثبیز روی یک صحنه ویژه با طراحی دیوید کورنیس در نیویورک بود و اولیور بارکر، رئیس بخش حراجی از راه دور از لندن مدیریت آن را در سه بخش هنر معاصر، هنر امپرسیونیست و هنر مدرن بر عهده داشت. «الویس دوگانه» مربوط به سال ۱۹۶۳ از آثار سیاه و سفید اندی وارهول در این حراجی با ارزش نهایی ۳۷ میلیون دلار چکش خورد که بسیار بالاتر از قیمت پیشنهادی و پایه ۲۰ میلیون دلار بود.

در بخش حراج آثار معاصر همان ابتدا دو اثر از دیوید هاکنی و موریس لوییس کنار کشیدند اما ژان-میشل باسکیا، هنرمند فقید آمریکایی با تابلو Versus Medici مربوط به سال ۱۹۸۲ با قیمت نهایی نزدیک ۵۰ میلیون دلار چکش خورد. «عشق در آسمان است» بنکسی هم ۱۱ میلیون دلار فروش رفت که بیش از سه برابر بالاتر از رقم پایه سه میلیون دلار بود. «تغییردهنده بازی» این هنرمند گمنام ماه مارس گذشته در لندن ۲۳ میلیون دلار چکش خورده بود. پیش‌تر اعلام شده بود نقاشی بنکسی با رمزارز هم فروخته می‌شود.

درآمد حاصل از حراج شدن ۳۰ اثر در بخش آثار مدرن و امپرسیونیستی با وجود کنار کشیدن تابلویی از آنری ماتیس به حدود ۲۱۸ میلیون دلار رسید که بسیار بیش از برآوردهای ابتدایی بود. گران‌ترین کار حراجی هم «آبگیر نیلوفر آبی» لقب گرفت که با قیمت پایه ۴۰ میلیون دلار وارد و با قیمت نهایی ۷۰ میلیون دلار فروخته شد. این نقاشی استاد فرانسوی مربوط به سال‌های ۱۹۱۷ تا ۱۹۱۹ آخرین بار ۱۵ سال پیش به ساثبیز آمده و حدود ۱۷ میلیون دلار چکش خورده بود.

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..