چهارشنبه ۸ آذر ۱۴۰۲ ۲۹ نوامبر ۲۰۲۳
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

معاون صنایع‌دستی و هنرهای سنتی وزارت میراث فرهنگی:

معاون صنایع‌دستی و هنرهای سنتی با اشاره به تاکید مهندس ضرغامی در راستای تمرکززدایی رویدادها و فعالیت‌های مربوط به حوزه صنایع‌دستی، اظهار داشت: رویدادهای هفته صنایع‌دستی از اصفهان شهر جهانی صنایع‌دستی با حضور وزیرمیراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آغاز و دیگر برنامه‌ها نیز در سطح تمامی استان‌ها توزیع می‌شود.
معاون صنایع‌دستی و هنرهای سنتی با اشاره به تاکید مهندس ضرغامی در راستای تمرکززدایی رویدادها و فعالیت‌های مربوط به حوزه صنایع‌دستی، اظهار داشت: رویدادهای هفته صنایع‌دستی از اصفهان شهر جهانی صنایع‌دستی با حضور وزیرمیراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آغاز و دیگر برنامه‌ها نیز در سطح تمامی استان‌ها توزیع می‌شود.

هنرمندنیوز: مریم جلالی، معاون صنایع‌دستی و هنرهای سنتی در وبینار اعلام برنامه‌های هفته صنایع‌دستی با حضور معاونان صنایع‌دستی ادارات کل ۳۱ استان کشور، از همکاری معاونان صنایع‌دستی استان‌ها در ایام نوروز و برپایی بازارچه‌های صنایع‌دستی همچنین حضور پررنگ در  پنجمین نمایشگاه توانمندی‌های صادراتی جمهوری اسلامی ایران تشکر کره و گفت: هم‌‌گرایی شکل‌گرفته بین صنایع‌دستی، میراث‌فرهنگی و ‌گردشکری کاملا مشهود است.

وی با اشاره به نگاه ویژه مهندس ضرغامی به حوزه صنایع‌دستی بر راه‌اندازی فروشگاه‌های صنایع‌دستی در تمامی پایگاه‌های ملی و جهانی تاکید کرد و با اشاره به ارائه ایده‌ها، نوویری‌ها و خلاقیت‌ها در هفته صنایع‌دستی اشاره کرده و افزود: با توجه به همکاری‌های شکل گرفته با استاندارها و شهرداری‌ها انتظار داریم ظرفیت‌های صنایع‌دستی استان‌ها به بهترین شکل و بالاترین کیفیت نمایش داده شود.

معاون صنایع‌دستی و هنرهای سنتی با اشاره به اینکه چرایی کار نباید فدای چگونگی آن شود، بر اهمیت اجرای تمامی برنامه‌ها در راستای تحقق خط و هدفی مشخص تاکید کرده و تمرکززادیی را یکی از تاکیدات و‌ سیاست‌های مهندس ضرغامی برشمرده و ادامه داد: برهمین اساس رویدادهای هفته جهانی صنایع‌دستی از اصفهان به‌عنوان شهر جهانی صنایع‌دستی با حضور وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی همچنین شهر کاشان و سمیرم که پرونده‌های آن‌ها تکمیل و در حال ارسال است، آغاز خواهد شد.

معاون صنایع‌دستی و هنرهای سنتی وزارت میراث فرهنگی، بر همین اساس، اظهار داشت: فعالیت‌ها و رویدادهای دیگر نیز در سطح استان‌ها توزیع‌ می‌شود که نهایتا به هم‌گرایی و شکل‌گیری نظام شبکه‌ای همچنین ایجاد فضای نشاط در هفته صنایع‌دستی منجر شود.

جلالی جشنواره فجر صنایع‌دستی را دارای رویکرد مردمی و هفته جهانی صنایع‌دستی را با رویکرد توجه به سیاست‌گذاران و نقش‌آفرینان صنایع‌دستی عنوان کرده و صنایع‌دستی را حلقه اتصال میراث‌فرهنگی و گردشگری و دارای ظرفیت خاطره‌سازی دانست و در همین راستا، تصریح کرد: صنایع‌دستی امری فرابخش در حوزه‌های مختلف اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی است. نقش‌آفرینی در سطح ملی و اتصال به بخش خصوصی و برون‌سپاری در حوزه عملیات به میزان خلاقیت شما بستگی دارد و باید مورد توجه قرار بگیرد.

معاون صنایع‌دستی و هنرهای سنتی، با بیان اینکه عناصر موزه‌ای می‌تواند دست‌وییز صنایع‌دستی باشد بر این که صنایع‌دستی باید در هر رویداد استانی ‌قلاب همچنین ظرفیت‌ها و چگونگی بهترین استفاده از آن احصا شود، تاکید کرده و بر همین اساس، خاطر نشان کرد: درگیر کردن اتاق‌های بازرگانی استان‌ها و استفاده از ظرفیت مشویره‌ای آن‌ها را نیز از جمله راهکارهای راهگشا در این زمینه است.

معاون صنایع‌دستی و هنرهای سنتی با اشاره به امضای تفاهمنامه‌‌ با انجمن بوم‌گردی‌ها که اخیرا انجام شد، بر استفاده از ظرفیت بوم‌گردی‌ها برای نمایش آثار هنرمندان و استادان بومی تاکید کرده و با بیان این که هیچ منعی برای برگزاری حراج‌ها وجود ندارد و مجوز حراج با قید داشتن شرایط لازم صادر می‌شود، تأکید کرد: به هیچ عنوان صدور مجوز ملی حراج انحصاری نیست؛ متقاضیان حراج در استان‌ها معرفی شوند.

جلالی، در ارتباط با معضل بیمه هنرمندان صنایع‌دستی، با اشاره به این نکته بودجه دولتی برای بیمه تمامی هنرمندان کفاف نمی‌دهد و در صدد هستیم سناریوهای متعدد براساس اقتضائات مختلف تعریف شود و با اشاره به طراحی سامانه صنایع‌دستی، یاد آور شد: پیگیر هستیم در هفته صنایع‌دستی سامانه جدیدی با ظرفیت گزارش‌گیری و تفویض اختیار در هفته صنایع‌دستی رونمایی شود.

وی با بیان اینکه صدور کارت شناسایی برای هنرمندان صنایع‌دستی در حال انجام است، گفت: در تلاش هستیم تا ۲۰ خرداد برای هنرمندانی که دارای نشان یک هنری هستند به‌صورت نمادین کارت شناسایی صادر شود.

 

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..