دوشنبه ۱۵ خرداد ۱۴۰۲ ۵ ژوئن ۲۰۲۳
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی:

محمدمهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، با بیان اینکه فراهم کردن صلح، آسایش و زندگی مسالمت آمیز برای جهانیان، پیام اصلی ادیان آسمانی به شمار می‌رود، گفت: همواره در مقابل این نگاه ستودنی کسانی بوده و هستند که به دنبال نقار و شکاف جوامع جهانی اند و این جریان، دشمن مشترک ادیان به شمار می‌روند.
محمدمهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، با بیان اینکه فراهم کردن صلح، آسایش و زندگی مسالمت آمیز برای جهانیان، پیام اصلی ادیان آسمانی به شمار می‌رود، گفت: همواره در مقابل این نگاه ستودنی کسانی بوده و هستند که به دنبال نقار و شکاف جوامع جهانی اند و این جریان، دشمن مشترک ادیان به شمار می‌روند.

هنرمندنیوز: محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، در دیدار با پاتریاک مار آوا روئیل، رهبر جهانی کلیسای شرق آشوری و هیات همراه که در محل سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی برگزار شد با بیان اینکه ایران عزیز از سبقه چند هزار ساله در همزیستی و تفاهم همه جانبه با همه ادیان برخوردار است، گفت: ادیان آسمانی اشتراکات وسیعی با یکدیگر دارند که با اتکا به آنها می توان بخش عمده‌ای از مشکلات امروز جهان را مرتفع کرد.

وی پیام اصلی ادیان آسمانی را فراهم کردن صلح، آسایش و زندگی مسالمت آمیز برای جهانیان برشمرده و افزود: همواره در مقابل این نگاه ستودنی کسانی بوده و هستند که به دنبال نقار و شکاف جوامع جهانی اند و این جریان، دشمن مشترک ادیان به شمار می‌روند.

اسماعیلی ادامه داد: این جریان اجازه نمی دهند مشکلات بشریت با گفتگو و روش های مصالحت آمیز حل و فصل شود و امروزه خشونت های خود را با عنوان «آموزه های جدید تمدنی» به جهانیان معرفی می کنند و در این شرایط برادران و خواهران تمامی ادیان می بایست در یک جبهه متحد از فضائل انسانی دفاع کنند.

وزیر فرهنگ در پایان به اهمیت برپایی «چهارمین همایش علمی  گفتگو با کلیسای شرق آشور» اشاره کرد و گفت: امیدواریم در این دور از دیدارها و گفتگوها بتوان شیوه های مترقی دفاع از فضیلت انسانی را بهتر و با زبان رساتر به دنیا معرفی کرد.

عالیجناب پاتریارک مارآوا سوم روئیل، رهبر جهانی کلیسای شرق آشوری نیز در این دیدار  گفت: در تاریخچه کلیسای آشوری از قدیم در ایران نیز کلیسا بوده و مسیحیان و مسلمانان کنار هم زندگی مصالحت آمیز داشته اند،  برای همین سبقه تاریخی آشوریان و کلیسای شرق آشوری، خودمان را از فرزندان این آب و خاک می دانیم و برای همین مسئله برای کشور ایران احترام خاصی قائل هستیم.

رهبر آشوریان گفت: امروز دشمنان دیگر درباره اسلام و مسیحیت صحبت نمی کنند آن ها درباره وجود خداوند می خواهند شبهه ایجاد کنند، برای همین مهم است که این گفتگو ها شکل گیرد و برای این موضوع می بایست راه حل اساسی پیدا کنیم.

گفتنی است، در این جلسه شارلی انویه تکیه نماینده مسیحیان آشوری و کلدانی در مجلس شورای اسلامی، مارنرسای بنیامین اسقف اعظم کلیسای شرق آشوری در ایران و  حجت‌الاسلام والمسلمین محمدمهدی ایمانی‌پور، رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی به ارائه نکاتی در خصوص «چهارمین همایش علمی  گفتگو با کلیسای شرق آشور» پرداختند.

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..