یکشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۱ ۴ دسامبر ۲۰۲۲
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

در دیدار مدیران صندوق اعتباری هنر با اهالی فرهنگ و هنر استان کهگیلویه و بویر احمد بر گسترش روحیه مطالبه گری هنرمندان مناطق محروم و تسهیل ارائه خدمات به هنرمندان این استان تأکید شد.
در دیدار مدیران صندوق اعتباری هنر با اهالی فرهنگ و هنر استان کهگیلویه و بویر احمد بر گسترش روحیه مطالبه گری هنرمندان مناطق محروم و تسهیل ارائه خدمات به هنرمندان این استان تأکید شد.

هنرمندنیوزمدیران صندوق اعتباری که بمنظور دیدار و بررسی مسایل و مشکلات فعالان فرهنگی و هنری استان کهگیلویه و بویر احمد به این استان سفر کرده بودند در جمع اهالی فرهنگ، هنر و رسانه این استان حاضر شدند.

فرزاد طایفه حیدری، معاون توسعه مدیریت و منابع صندوق اعتباری هنر در این نشست با اشاره به فعالیت های صندوق گفت: صندوق اعتباری هنردر پنج بخش بیمه تأمین اجتماعی، بیمه تکمیلی، طرح تکریم و کمک مستمری و تسهیلات به بیش از ۵۶ هزار نفر از هنرمندان، نویسندگان و روزنامه نگاران خدمات خود را ارائه می دهد.
حیدری بیان داشت: در حوزه تسهیلات و پرداخت وام به اعضاء  تلاش شده است با برنامه ریزی و سرمایه گذاری صحیح و منسجم منابع پرداختی بیش از گذشته به استان ها اختصاص یابد. در این خصوص اولویت تخصیص تسهیلات با هنرمندانی است که در مناطق کم برخوردار فعالیت می کنند. سعی ما براین است که در جهت توانمند سازی هنرمندان گام برداریم.
معاون صندوق اعتباری هنر در تشریح فعالیت های صندوق در زمینه بیمه درمان تکمیلی گفت: تسهیلات بیمه درمان  تکمیلی صندوق در قالب سه طرح( امید، آرامش و رفاه) به متقاضیان ارائه می شود. در طرح امید اعضاء با پرداخت ماهانه تنها ۵ هزار تومان از امکاناتی چون جبران هزینه های درمان بیمارستانی و اعمال جراحی عمومی، جبران هزینه اعمال جراحی تخصصی، جبران هزینه های زایمان بدون سقف بهره مند می شوند. سعی ما بر این است در حوزه فرهنگ و هنر هیچ هنرمندی نگران هزینه درمانش نباشد. وی با اشاره به خدمات بیمه تأمین اجتماعی گفت: : از سال ۸۳ تا ۹۶ ، تنها ۲۰ هزار هنرمند تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی صندوق اعتباری هنر قرار گرفته بودند که در سال ۹۶ با امضاء تفاهم نامه با سازمان تأمین اجتماعی برای اولین بار ۶۰ درصد به ظرفیت بیمه شدگان صندوق اعتباری هنر افزوده شد.
حیدری افزود: بر اساس این تفاهمنامه طی یکسال گذشته ۱۲ هزار نفر از اهالی فرهنگ، هنر و رسانه کشور از سوی صندوق اعتباری هنر به سازمان تأمین اجتماعی معرفی شدند. براین اساس تاکنون ۳۲ هزار نفر از خدمات بیمه ای صندوق برخوردار شده اند. معاون توسعه مدیریت و منابع صندوق اعتباری هنربا اشاره به اعضاء صندوق در کهگیلویه و بویر احمد گفت: تنها ۳۶۱ نفر از اهالی فرهنگ، هنر و رسانه استان کهگیلویه و بویر احمد عضو صندوق اعتباری هنر هستند. برای گسترش ارائه خدمات تعداد هنرمندان عضودراین استان باید افزایش یابد.
زهرا حق شعار، مشاور مدیرعامل صندوق اعتباری هنر نیز ضمن ابراز خرسندی از حضور در میان فعالان فرهنگی و هنری یاسوج گفت: بسیاری از هنرمندان مستعد کشور در مناطق مختلفی زندگی می کنند که کمتر شناخته شده اند و متاسفانه اکثریت آنها از نظر معیشتی وضعیت خوبی ندارد. ما در صندوق اعتباری هنر امیدواریم طی سفر به استان های کشور ضمن دیدار چهره به چهره با اهالی فرهنگ، هنر و رسانه بدنبال بتوانیم در یک جریان مستمر، گرفتاری ها و دردهای جامعه هنری را بکاهیم. مشاور مدیرعامل صندوق اعتباری هنر افزود: هدف ما از سفر به ۱۱ استان و پیمودن بیش از ۵۰ هزار کیلومتر، برقراری پیوند انسانی میان مسئولان و جامعه فرهنگی و هنری کشوراست. ما در جلسات با هنرمندان بر ایجاد روحیه مطالبه گری همواره تأکید می کنیم. شناخت هنرمندانی که درگیر مسائل و مشکلات متعدد هستند وظیفه همه ماست که باید این هدف را گسترش دهیم.
در این جلسه هنرمندان حاضر در نشست نظرات و سوالات خود را پیرامون خدمات صندوق از قبیل بیمه تامین اجتماعی، بیمه درمان تکمیلی و وام و تسهیلات مطرح نمودند.
شایان توجه است؛ نمایندگان صندوق اعتباری هنر طی روزهای گذشته با بیش از ۳۵۰ تن از فعالان فرهنگ و هنری شهرستان های دنا، دهدشت، باشت، بهمئی، چرام، سی سخت، لنده، گچساران وسوق دیدار داشتند. همچنین در منازل بیش از ۵۰ تن از پیشکسوتان عرصه فرهنگ و هنر حضور یافتند.
مدیران صندوق اعتباری هنر در خصوص بهره مندی هنرمندان، نویسندگان و روزنامه نگاران استان کهگیلویه و بویر احمد از خدمات صندوق قول مساعد دادند.
نمایندگان صندوق اعتباری هنر در این سفر با هنرمندانی چون استاد سید قربانعلی موسوی شیرازی (بازیگر و مدرس تئاتر)، استاد عباسی (شاعر و طنزپرداز)، ملا الهی (شاهنامه خوان)، کیخسرو طاهری (شاهنامه خوان)، داریوش حقایقی (مجسمه ساز)، مسعود شریفی (نمایش)، فریبرز رضایی (خوشنویس)، عرفان شیروانی (نویسنده و نوازنده ویولون)، استاد درویشی و ...دیدار کردند.

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..