پنج شنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۲ ۷ دسامبر ۲۰۲۳
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

نادر طالب زاده در مراسم رونمایی از مستند «اربعین: حقیقت جاری»؛

نادر طالب زاده در مراسم رونمایی از مستند «اربعین: حقیقت جاری» تأکید کرد که اربعین یک پدیده شده است و خبرگزاری های جهانی از آن می ترسند که این ترس از طرف صهیونیسم القا شده است.
نادر طالب زاده در مراسم رونمایی از مستند «اربعین: حقیقت جاری» تأکید کرد که اربعین یک پدیده شده است و خبرگزاری های جهانی از آن می ترسند که این ترس از طرف صهیونیسم القا شده است.

به گزارش هنرمندنیوز، مراسم رونمایی از مستند «اربعین: حقیقت جاری» امروز چهارشنبه دوم آبان در ساختمان شبکه پرس تی وی برگزار شد. این نشست با حضور نادر طالب زاده مستندساز و پژوهشگر، محمدرضا محمدی نجات کارگردان مستند «اربعین: حقیقت جاری»، روح الله رضایی مدیر مستند شبکه پرس تی وی و رضا صائمی منتقد برگزار شد.

رضا صائمی منتقد سینما و تلویزیون درباره این مستند گفت: قصه ای که این مستند روایت می کند با آثار معمول که درباره اربعین می بینیم متفاوت است و ما در این مستند بیشتر نوعی تحلیل و تاویل ها را از اربعین می بینیم.

محمدی نجات نیز درباره کارگردانی این اثر اظهار کرد: خیلی از شخصیت هایی که در این اثر سراغ‌شان می رویم چهره هایی بودند که پیش از این در برنامه هایی چون «راز» میزبان‌شان بودیم.

وی اضافه کرد: این چهره ها که از طیف های مختلف هنرمند، محقق، نویسنده و ... هستند ادیان مختلفی دارند، برخی مسلمان هستند و برخی هم مسیحی هستند اما همه آنها در پیاده روی اربعین شرکت کردند و دغدغه امام حسین (ع) را داشتند.

طالب زاده نیز در این نشست عنوان کرد: ما فکر کردیم برای یک انفجار اطلاعاتی نسبت به اربعین و تاثیرگذاری بالا در اربعین افرادی را از میان سیاهپوست ها از ایالات متحده آمریکا دعوت کنیم و سیاهپوست ها را دعوت کردیم چون از همه مظلوم تر هستند. از میان آنها سراغ هنرمندان، شاعران و رپرها رفتیم و بعد تلاش کردیم تا ویزای آنها صادر شود و به راهپیمایی اربعین در عراق بیایند.

این تهیه کننده و مستندساز درباره اهمیت این مستندها اظهار کرد: اربعین یک پدیده شده است و در خبرگزاری های جهانی از آن می ترسند که این ترس از طرف صهیونیسم القا شده است.

وی تصریح کرد: به شدت نیازمندیم که چنین کارهایی توسط هنرمندان ساخته شود. رسانه هایی که بخواهند به این مباحث بپردازند محدود هستند بنابراین مستندسازان هستند که می توانند سراغ این موضوعات معنوی بروند.

رضایی نیز در این نشست بیان کرد: در این مستند ابتدا اتفاقات به صورت یک سفرنامه  بیان می شود و بعد از سطح به عمق می رسد. آرمان عاشورایی یک آرمان جهانی است بنابراین مستند اربعین حقیقت جاری با این آرمان جهانی هبچ تضادی ندارد.

در ادامه این نشست طالب زاده درباره چهره های حاضر در مستند توضیح داد: در بازگشت از مراسم پیاده روی اربعین برای این هنرمندان و چهره ها مشکلاتی بوجود آمد و از طرف اف بی آی اذیت شدند.

این گزارش تکمیل می شود.

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..