شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۰ ۱۹ ژوئن ۲۰۲۱
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

در سریال "نفس بکش زمین"؛

مینی‌سریال «نفس بکش زمین» به کارگردانی احسان سیدجوادی از امروز پنجم اردیبهشت ماه روی آنتن شبکه یک سیما می‌رود، عبدالرضا اکبری در این سریال نقش یک محیط بان را بازی می‌کند.
مینی‌سریال «نفس بکش زمین» به کارگردانی احسان سیدجوادی از امروز پنجم اردیبهشت ماه روی آنتن شبکه یک سیما می‌رود، عبدالرضا اکبری در این سریال نقش یک محیط بان را بازی می‌کند.

هنرمندنیوز: به نقل از روابط عمومی سیما، مینی‌سریال نفس بکش زمین به نویسندگی، کارگردانی و تهیه‌کنندگی احسان سیدجوادی که تابستان سال ۹۹ در منطقه خجیر تهران تصویربرداری شده، آماده نمایش شد.

این مینی سریال هشت قسمتی با موضوع فداکاری‌های محیط‌بانان برای حفظ محیطزیست از امروز پنجم اردیبهشت ماه روی آنتن شبکه یک سیما می‌رود.

سیدجوادی نویسنده‌ و کارگردان این مینی سریال بیان کرد: نفس بکش زمین با هدف فرهنگسازی، سعی دارد گوشه‌ای هر چند کوچک از زندگی و فداکاری محیط‌بانان جان بر کف را به نمایش بگذارد.

وی گفت: این مینی سریال همچنین به معضلاتی از جمله شکار غیرمجاز، آتش‌سوزی، قاچاق خاک، آب و سایر مخاطرات زیست محیطی پرداخته است.

در خلاصه داستان نفس بکش زمین آمده است: زمانی که آتش زمین را گرفت، صدای شلیک از جان جانداری خبر می‌داد که شاید خیلی دور یا خیلی نزدیک از تن رها می‌شد یا صدای غرش کامیونی که وجب به وجب این خاک را به نیت رزق از سرزمین بیرون می‌برد و یا حیوانی که از سر اسارت ناله می‌دهد و به دنبال آب در چال آب‌های دشت پرسه می‌زند و یا آتشی که برای دقیقه‌ای تفریح و کباب بازی، دل به دشت می‌زند.. چشمانی نگران با دستانی مملو از نور خدا، مانع از این اتفاقات می‌شد تا دشت سبز بماند و جاندار جان به در... و آن دست‌های حامی یک محیط‌بان است که همچون شیری پاسداری می‌کند از این مرز و بوم...
عبدالرضا اکبری، محمدرضا شهبانی نوری، محمدباقر صفانور، حامد مصباحی، علی ملک‌لو، علی خازنی، بابک جعفریه، مژده عنایتی، سعید بصیری، زینب عباسی، الناز اکبرزاده، شایان حاج اسماعیلی، حمیدرضا منتظری، فراز واحدیان، پیمان بیات، مهران ایرانی، اکرم یاد حکم آبادی، زهره حسینی، کیان ملک‌لو، افشین امینی، زهرا مشعشعی، کامیار نظری گلپایگانی، کیوان امیدی، رضا علیقلیان، روزبه جهانی، فرید ملک‌لو، مجید نوروز و داوود رجایی بازیگران نفس بکش زمین هستند.

این سریال هر شب حوالی ساعت ۱۸:۰۰ روی آنتن شبکه یک سیما می‌رود.

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..