یکشنبه ۹ مهر ۱۴۰۲ ۱ اکتبر ۲۰۲۳
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

ارکستر سمفونیک دولتی شهر استانبول ترکیه علی رهبری آهنگساز و رهبر بین‌المللی ایرانی را برای اجرای کنسرت افتتاحیه فصل هنری این شهر دعوت کرده است.
ارکستر سمفونیک دولتی شهر استانبول ترکیه علی رهبری آهنگساز و رهبر بین‌المللی ایرانی را برای اجرای کنسرت افتتاحیه فصل هنری این شهر دعوت کرده است.

هنرمندنیوز: ارکستر سمفونیک دولتی شهر استانبول ترکیه برای چندمین بار علی رهبری آهنگساز و رهبر بین‌المللی ایرانی را برای اجرای کنسرت افتتاحیه فصل هنری این شهر دعوت کرده است. این کنسرت از مهمترین کنسرت‌های فصل هنری به شمار می‌آید.

علی رهبری بیش از ۲۵ سال به صورت مداوم با این ارکستر همکاری داشته است. این کنسرت روز جمعه (۱۵ مهر) در مرکز فرهنگی آتاتورک و در سالن اُپرای استانبول برگزار خواهد شد.

در این کنسرت آثاری از جمال رشید ری، پیوتر ایلیچ چایکوفسکی و آنتونین لئوپلد دوُرژاک اجرا خواهد شد.

سولیست این کنسرت کریل تروسو سولیست نامدار ویولن اهل روسیه است. تروسو برنده چندین مسابقه بین‌المللی ویولن بوده و با اکثر رهبران و ارکسترهای جهان کنسرت داشته است.

علی رهبری آخرین بار چهارم خردادماه سال ۱۳۹۸ به دعوت ارکستر سمفونیک دولتی استانبول به مناسبت کنسرت ویژه اختتامیه فصل هنری این شهر با این ارکستر در تالار کنگره لطفی کردار روی صحنه رفت.

این آهنگساز، رهبر بین‌المللی و مدیر هنری سابق ارکسترهای سمفونیک شهرهای بروکسل، زاگرب، پراگ، مالاگا و تهران، امسال قبل از کنسرت استانبول، روزهای اول و هفتم مهر در دو کنسرت مختلف به عنوان رهبر میهمان دائم اُپرای مارینسکی سنت پترزبورگ با اجرای آثاری از جمال ارکین، ریشارد اشتراوس، کلود دبوسی و چنین گفت زرتشت اثر خودش به روی صحنه خواهد رفت.

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..