پنج شنبه ۷ بهمن ۱۴۰۰ ۲۷ ژانویه ۲۰۲۲
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

در اختتامیه جشنواره شعر و داستان انقلاب؛

علی معلم دامغانی و محمدعلی گودینی از شاعران و نویسندگان انقلاب در آئین اختتامیه جشنواره شعر و داستان انقلاب تجلیل می‌شوند.
علی معلم دامغانی و محمدعلی گودینی از شاعران و نویسندگان انقلاب در آئین اختتامیه جشنواره شعر و داستان انقلاب تجلیل می‌شوند.

به گزارش هنرمندنیوز نشست خبری یازدهمین جشنواره شعر و داستان انقلاب اسلامی صبح امروز در حوزه هنری با حضور محمد مهدی سیار دبیر بخش شعر این رویداد و ساسان ناطق دبیر بخش

داستان این رویداد برگزار شد.

در این نشست خبری محمد مهدی سیار در سخنانی عنوان کرد: شعر هنری همواره هماره با انقلاب اسلامی بوده است. اگر انقلاب اسلامی را امتداد حرکت فرهنگی مردم ایران در قرون و اعصار بدانیم، شعر انقلاب نیز امتداد آئینه‌وار اتفاقاتی است که در هزار سال شعر فارسی رخ داده است. ما جلوه‌های شکوه سبک خراسانی، نگاه عرفانی و عاشقانه سبک عراقی، خیال‌ورزی و تلاش زبانی سبک هندی و جلوه و نگاه مدرن شعر نو را می‌توانیم در شعر انقلاب متجلی ببینیم. شعر انقلاب همواره با نگاه به گذشته و با توجه به نیاز جامعه انسانی پیش روی خود به فعالیت و تولید پرداخته است.

سیار در ادامه به ارائه آمارهایی درباره این رویداد پرداخت و گفت: در این دوره ۹۷۶ اثر از ۳۴۶ شاعر به دست ما رسید. در بخش تک اثر و رد قالب شعر نو ۱۹۶ اثر از ۶۸ شاعر و ۳۰۵ اثر کلاسیک از ۹۴ شاعر به دست ما رسید. در بخش مجموعه شعر نیز ۳۴ دفتر شعر در قالب نو و ۵۷ دفتر شعر در قالب کلاسیک به دست ما رسید. در بخش کودک و نوجوان نیز ۱۲۴ مجموعه شعر کودک و ۳۰ مجموعه شعر نوجوان برای داوری به دست ما رسید.

وی همچنین در معرفی داوران این رویداد نیز از محمد سعید میرزایی، امید مهدی نژاد و محمد حسین نعمتی به عنوان داوران بخش کلاسیک و محمد رضا روزبه، علی داوودی و رؤیا شاه‌حسین‌زاده به عنوان داوران بخش شعر نو نام برد. سیار همچنین افسانه شعبان‌نژاد، کبری بابایی و سید حبیب نزاری را داور بخش کودک و نوجوان این رویداد معرفی کرد

به گفته سیار در مراسم پایانی این رویداد که عصر جمعه ۲۳ فروردین ماه برگزار می‌شود از علی معلم دامغانی نیز تجلیل خواهد شد.

در ادامه این نشست ساسان ناطق نیز در سخنانی جشنواره داستان انقلاب را محلی برای میانداری نویسندگان با تجربه در حوزه داستان انقلاب یاد کرد و تصریح کرد آثار نهایی این رویداد ما را امیدوار کرد که بتوانیم به تولید آثار متفاوت بیشتر امیدوار باشیم

وی در ادامه به ارائه آمار حاضران در این رویداد پرداخت و گفت: در بخش داستان کوتاه بزرگسال ۱۹۸ اثر، در بخش داستان کوتاه کودک و نوجوان ۵۴ اثر، در بخش رمان بزرگسال ۵۱ اثر و در بخش رمان کودک و نوجوان ۲۷ اثر به ما رسید

وی از شهریار عباسی سعید تشکری و محمد رودگر به عنوان داوران بخش بزرگسال و از محسن هجری، حسین فتاحی و هادی خورشاهیان به عنوان داور بخش کودک یاد کرد و از برپایی مراسم تجلیل از محمدعلی گودینی در این رویداد خبر داد.

به گفته ناطق نفر نخست از این رویداد جایزه ۱۴ میلیون تومان و نفرات دوم و سوم جایزه ۸ و ۶ میلیون تومانی دریافت خواهند کرد.

 

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..