پنج شنبه ۶ مهر ۱۴۰۲ ۲۸ سپتامبر ۲۰۲۳
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

نظر مورگان فریمن درباره مسائل نژادی؛

مورگان فریمن گفته است اگر در عرصه هنر شانس نمی‌آورد احتمالا راننده لیموزین می‌شد.
مورگان فریمن گفته است اگر در عرصه هنر شانس نمی‌آورد احتمالا راننده لیموزین می‌شد.

هنرمندنیوز: به نقل از یاهو نیوز، مورگان فریمن در مصاحبه‌ای نادر که با روزنامه بریتانیایی ساندی تایمز انجام داده درباره مسایل نژادی صحبت کرده است.

فریمن ۸۵ ساله گفت حداقل با ۲ چیز درباره مسایل نژادی مخالف است که یکی از آنها تعیین یک ماه به عنوان تاکید بر نژاد سیاه است. وی عنوان کرد که این یک توهین است یعنی همه تاریخ من باید به یک ماه کاهش یابد؟

وی افزود: استفاده از اصطلاح آفریقایی- آمریکایی هم توهین است. من اصلا چنین عنوانی را قبول ندارم. برای سیاه‌پوستان در تمام طول مسیر تا به امروز عناوین مختلفی درست شده و من نمی‌دانم چطور این چیزها رواج هم پیدا می‌کند؛ اما وقتی از آفریقایی- آمریکایی استفاده می‌شود معنی آن واقعا چیست؟

وی در ادامه گفت: مگر آفریقا یک کشور است؟ آفریقا یک قاره است مانند اروپا. مانند وقتی که می‌گویید ایرلندی- آمریکایی یا ایتالیایی- آمریکایی و نمی‌گویید اروپایی- آمریکایی.

وقتی مصاحبه کننده جمله‌ای از دنزل واشینگتن را تکرار کرد که گفته بود؛ من خیلی به سیاه‌پوست بودنم افتخار می‌کنم اما سیاه‌پوست تمام چیزی نیست که من هستم، فریمن گفت: دقیقا همین طور است. کاملا موافقم. وی همچنین افزود: بسیار به موفقیت‌های حرفه‌ای دنزل واشینگتن حسادت می‌کنم؛ دلم می‌خواست همه آن کارها را من هم انجام داده بودم.

فریمن که اکنون در حال بازی با فلورانس پیو در «یک آدم خوب» است همچنین به اوایل کارش و زمانی که در دهه ۱۹۶۰ بازیگری را شروع کرد پرداخت و از نقش‌های کوچک تا برنامه کودکان را برشمرد.

وی یادآور شد که معتقد است امروز صنعت سرگرمی فراگیر شده در حالی که آن زمان بازیگران سیاه‌پوست بیشتر در نقش‌های کمدی به کار گرفته می‌شدند.

فریمن گفت: تغییری که حاصل شده این است که حالا همه می‌توانند وارد این صنعت شوند از آسیایی‌ها تا سیاه‌پوستان و سفیدپوستان و افرادی را که حاصل ترکیب‌های نژادی هستند، می‌توان امروز روی صحنه دید.

این بازیگر در پاسخ به این سوال که اگر موفقیتی در هالیوود پیدا نمی‌کرد ممکن بود چه شغلی داشته باشد، گفت: نمی‌دانم. شاید رانندگی لیموزین! اما من در جامعه تئاتر ماندم. بازیگری کردم و در کنار جرات، شانس هم داشتم. برای موفقیت به شجاعت و شانس جدی نیاز دارید. من شغلم را مدیون هر دوی اینها هستم.

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..