سه شنبه ۱ فروردین ۱۴۰۲ ۲۱ مارس ۲۰۲۳
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

معاون مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی:

فرشاد مهدی‌پور معاون مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با حضور در بنیاد سینمایی فارابی و تماشای آثار چهل و یکمین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر گفت: جریان تولید در سینمای ایران با نام فارابی گره خورده و فارابی با تغییر ریل‌گذاری جایگاه حمایتی خود در سینما را احیا کرده است.
فرشاد مهدی‌پور معاون مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با حضور در بنیاد سینمایی فارابی و تماشای آثار چهل و یکمین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر گفت: جریان تولید در سینمای ایران با نام فارابی گره خورده و فارابی با تغییر ریل‌گذاری جایگاه حمایتی خود در سینما را احیا کرده است.

هنرمندنیوز: فرشاد مهدی پور، معاون مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی شامگاه پنجشنبه ۱۳ بهمن در بنیاد سینمایی فارابی حضور یافت و به تماشای آثار چهل و یکمین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر نشست. وی با اشاره به حضور ۹ اثر فارابی در این دوره از فجر گفت: بنیاد سینمایی فارابی از قدیمی‌ترین تولیدکنندگان و متولیان سینمای کشور به شمار می‌آید و تولیدات آن افزایش یافته و امسال با حضور این ۹ اثر در جشنواره، روند بسیار خوبی را در حوزه حمایت از فیلمسازی در پیش گرفته است.

وی ادامه داد: نوع فیلم‌هایی که بنیاد سینمایی فارابی در سال جاری تولید کرده است،‌ قابل قبول است. فارابی به عنوان یکی از تولیدکنندگان بزرگ سینمایی، جایگاه و نقش خود را در سینما با تغییر ریل گذاری احیا کرده است. به نظر من جریان تولید در سینمای ایران با نام فارابی گره خورده است.

معاون مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره راه‌اندازی باشگاه فیلم اولی‌های فارابی و حضور سه تولید این باشگاه در جشنواره چهل و یکم گفت: معتقدم تا پایان تاریخ نمی‌توان گفت که نسل اولی از سینما وجود داشته و فیلمسازی کرده است. این دگرزیستی به عنوان توانایی فردی ایجاد شده است و اگر فیلمی به بخش مسابقه می‌رود حتما لوازم مورد نیاز را تامین کرده و امیدوارم فیلم‌های خوب و قابل دفاعی را در چهل و یکمین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر شاهد باشیم.

مهدی‌پور جشنواره فیلم فجر را مهم‌ترین رخداد فرهنگی در نیمه دوم سال دانست و ادامه داد: جشنواره فیلم فجر هرساله حواشی مختلفی داشته است اما فکر می‌کنم تحریم‌هایی که پیش از جشنواره درباره آن صحبت می‌شد، بیشتر از این که تحریم واقعی باشد، یک اقدام و تحریم نمایشی است و تعداد فیلم‌هایی که در جشنواره وجود دارد، بر این امر صحه می‌گذارد. در واقع فیلم‌هایی که در جشنواره امسال حضور دارد، صرفا متعلق به کارگردان و نویسنده نیست و کنش‌گران اجتماعی در ساخت این فیلم‌ها نقش داشته‌اند.

وی افزود: رسانه‌های خارجی گاهی می‌خواهند مانع تراشی کنند اما حضور سینماگران و مردم در جشنواره فیلم فجر نشان می‌دهد که استقبال از این دوره جشنواره خوب بوده است.

چهل و یکمین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر با حضور ۹ اثر از بنیاد سینمایی فارابی تا ۲۲ بهمن ۱۴۰۱ در حال برگزاری است.

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..