یکشنبه ۵ تیر ۱۴۰۱ ۲۶ ژوئن ۲۰۲۲
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

گفتگوی هنرمندنیوز با یکی از پرمخاطب ترین کمدین های اینستاگرام

فاطیما مداح، متولد نوزده شهریور هزار و سیصد و هفتاد و هفت، سیرجان، دانشجوی سال آخر رشته رادیولوژی دانشگاه رفسنجان و یکی از پرمخاطب ترین کمدین های اینستاگرام در فضای کمدی است.
فاطیما مداح، متولد نوزده شهریور هزار و سیصد و هفتاد و هفت، سیرجان، دانشجوی سال آخر رشته رادیولوژی دانشگاه رفسنجان و یکی از پرمخاطب ترین کمدین های اینستاگرام در فضای کمدی است.

هنرمندنیوز: با فاطیما مداح که یکی از پرمخاطب ترین هنرمندان ژانر کمدی اینستاگرام است گفتگویی کوتاه داشته ایم که با هم می خوانیم

‎چرا ایده طنز را برای کارهایتان انتخاب کرده اید؟

دوران دبیرستان همیشه برای بچه ها خاطرات و اتفاقات خنده دار زندگی ام را تعریف می کردم و همه دور من جمع می شدند تا حرفهای من را بشنوند، چون تیکه های خنده داری به آنها اضافه می کردم و جذاب می شدند، آن زمان هنوز چیزی به عنوان استندآپ کمدی در ایران جا نیفتاده بود و من هم نمی دانستم چنین چیزی است و در واقع اسم کار من استندآپ کمدی بوده است.

فاطیما مداح کمدین

انتظار این حجم از برخود و استقبال مخاطب را داشتید؟

راستش فکر می کردم که مردم لهجه و بازی من را دوست داشته باشند چون من به جز سیرجان، شهر های قم و خرم آباد، لرستان و تهران هم زندگی کرده ام و وقتی طرز حرف زدنم را می دیدند خیلی خوششان می  آمد و استقبال می کردند و اینکه من چند بار تجربه بازی در تئاتر را داشته ام و یک بار که در شهر خودمان اجرای عموم هم رفتیم جزو نقش های اصلی بودم، با اینکه اولین بار بود بازی می کردم ولی چند کارگردان به من پیشنهاد کار دادند که متاسفانه به دلیل کنکور نتوانستم ادامه بدهم

‎امروز به بازیگری فکر نمی کنید و پیشنهادی نداشته اید؟

فکر نمی کنم کسی در این کار قدم بگذارد و به بازیگر شدن فکر نکند، من همیشه از بچگی عاشق بازیگری بوده ام ولی فکر نمی  کردم که بتوانم یک روز بازیگر شوم، ولی الان با این راهی که جلوی من قرار گرفته فکر می کنم رسیدن به آرزوی من ممکن تر شده است و اینکه پیشنهاد برای بازیگری سینما نداشته ام ولی پیشنهاد تئاتر داشته ام و امیدوارم که یک روز بتوانم در سینما بازی کنم.

‎اگر این اتفاق بیفتد دوست دارید در کنار کدام هنرپیشه ها و برای کدام کارگردان بازی کنید؟

یکی از آرزوهای من این است که در فیلم های تاریخی یا قدیمی بازی کنم و عاشق فیلم قهوه تلخ و کلا کارهای آقای مدیری هستم، ایشان در اولویت انتخاب من هستند و دومین نفر که انتخاب می کنم خانم نرگس آبیار که من عاشق فیلم های ایشان هستم و به نظر من بی نظیر هستند.

‎برای بیشتر دیدن شدن کارهایتان چه ویژه گی هایی را در نظر می گیرید؟

من همیشه سعی می کنم متفاوت باشم و از کسی تقلید نکنم، در اینستاگرام کمدین های زیادی هستند که خیلی هم عالی کار می کنند و موفق هستند، من همیشه کارهای آنها را دنبال می کنم و سعی می کنم اصلا ایده پست های من مثل بقیه نباشد که مخاطب خسته شود، بیشتر موضوع های من واقعی هستند و از اتفاق های خنده دار اطرافم سوژه می  گیرم و متن می نویسم، مورد بعدی که خیلی از مخاطبینم همیشه به من می گویند این است که زمان بیشتری برای کلیپ هایم می گذارم و معمولا زمان هر کلیپ بین دو تا سه دقیقه است.

جالبترین اتفاقی که در فضای مجازی در مواجه با مردم تا امروز داشته اید چه بوده است؟

بعضی ها می آیند توهین می کنند و می گویند ما کارهای شما را دوست نداریم ولی پیگیرترین هستند! وقتی استوری می گذارم نفر اول می بینند و ریپلای می زنند و البته ریپلای های تخریب کننده و برای من جالب است که شما وقتی من و کارم را دوست ندارید چرا فالو کرده اید و نگاه  می کنید؟ مگر مجبورتان کرده اند؟ خیلی فرهنگ و شخصیت باید وجود داشته باشد که وقتی یک چیز را دوست نداریم لازم نیست بیاییم بد و بیراه بگوییم، می توانیم خیلی آرام از کنار آن رد بشویم.

و در دنیای واقعی؟

در دنیای واقعی هم با یک نفر در مهمانی آشنا شدم و وقتی همسرم به او درمورد شغل من که در اینستاگرام کمدین هستم صحبت کرد آن فرد به  من گفت خیلی دوست دارم کلیپ های شما را ببینم، وقتی کلیپ هایم را به ایشان نشان دادم گفت این دختر را من می شناسم و این که شما نیستید!

شهرت را دوست دارید؟

آره! شاید به نظرتان خنده دار بیاید ولی از بچگی فکر می کردم خیلی آدم مهمی هستم، البته ترجیح می دهم ده نفر من را دوست داشته باشند تا اینکه صد هزار نفر من را بشناسند ولی از من خوششان نیاید، محبوبیت شیرین تر از مشهوریت است.

‎حرف پایانی برای مخاطبان هنرمندنیوز و خودتان؟

هیچ وقت آرزوهایتان را دست کم نگیرید و برای رویاهایتان بجنگیند و خودتان را در شرایطی که آرزوی آن را دارید تصور کنید، حرفهای دیگران را جدی نگیرید و فقط به هدفتان فکر کنید، مطمئن باشید که خیلی زود به آن چیزی که لایق آن هستید می رسید.

 

عباسعلی اسکتی

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..