سه شنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۱ ۴ اکتبر ۲۰۲۲
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

نمایش «فاندو و لیز» نوشته فرناندو آرابال به کارگردانی هوشمند هنرکار دوشنبه سی‌ام مهرماه در خانه نمایش مهرگان روی صحنه می‌رود.
نمایش «فاندو و لیز» نوشته فرناندو آرابال به کارگردانی هوشمند هنرکار دوشنبه سی‌ام مهرماه در خانه نمایش مهرگان روی صحنه می‌رود.

به گزارش هنرمندنیوز، اجرای «فاندو و لیز» از دوشنبه سی‌ام مهرماه در خانه نمایش مهرگان به صورت رسمی آغاز خواهد شد و یک شب پیش از شروع رسمی نمایش، در روز یکشنبه بیست و نهم مهرماه این نمایش به صورت ویژه برای عکاسان روی صحنه خواهد رفت.

«فاندو و لیز» قصه‌ پنج انسان است که در برهوت رهسپار شهر خیالی تار هستند. پرستو کرمی، میثم یوسفی، مهناز غمخوار، علی طاهری، سیاوش خادم حسینی بازیگران این نمایش هستند و هنرکار خود مسئولیت طراحی صحنه را برعهده دارد. سیما سامانی همچون اثر قبلی هنرکار «زندانی خیابان نواب» در این نمایش نیز طراح لباس است.

فرناندو آرابال نمایشنویس، شاعر، بازیگر و کارگردان اسپانیایی‌الااصل و ساکن فرانسه است. وی از دهه پنجاه میلادی با هم‌آوایی با نویسندگان پیشروی تئاتر اروپا، همچون بکت و یونسکو، زبان و دیدگاه ویژه خود را وارد تئاتر کرد که بعدها با نام «تئاتر وحشت» شناخته شد. از دیگر آثار او می‌توان به «دوجلاد»، «پیک نیک در میدان جنگ» و «گوئرنیکا» اشاره کرد.

هنرکار اردیبهشت ماه سال جاری «زندانی خیابان نواب» را در تماشاخانه شانو روی صحنه داشت که همین اثر زمستان سال گذشته در خانه نمایش اداره تئاتر روی صحنه رفته بود. از دیگر نمایش‌های این کارگردان و بازیگر تئاتر می‌توان به «پیوند خونی»، «پروانه مفرغی»، «سلام و خداحافظ»، «آنتیگونه»، «پرده‌ها از راه می‌رسند» و... اشاره کرد.

دیگر عوامل این نمایش عبارتند از عکاس: ابراهیم حسینی، طراح پوستر و بروشور: سهیلا علیپور، تنظیم آوا و موسیقی: مهناز غمخوار، دستیار کارگردان: محمدرضا حزینی، منشی صحنه: شیرین کاظم‌زاده، مدیر روابط عمومی و امور رسانه‌ای: سمیه علیپور.

«فاندو و لیز» از دوشنبه ۳۰ مهرماه هر شب ساعت ۱۹:۱۵ در خانه نمایش مهرگان روی صحنه می‌رود.

 

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..