شنبه ۸ بهمن ۱۴۰۱ ۲۸ ژانویه ۲۰۲۳
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

سازمان زیباسازی شهر تهران به منظور برگزاری هشتمین رویداد فرهنگی هنری «سالانه هنر‌های شهری تهران، بهارستان ۱۴۰۲» در بخش دیوارنگاری فراخوان دعوت از هنرمندان هنر‌های تجسمی را منتشر کرده است.
سازمان زیباسازی شهر تهران به منظور برگزاری هشتمین رویداد فرهنگی هنری «سالانه هنر‌های شهری تهران، بهارستان ۱۴۰۲» در بخش دیوارنگاری فراخوان دعوت از هنرمندان هنر‌های تجسمی را منتشر کرده است.

هنرمندنیوز: این سازمان در نظر دارد در راستای تحقق شعار «تهران، شهر الگوی جهان اسلام» با آفرینش هنر در محیط شهری با استفاده از هنر هنرمندان برجسته کشور، هویت کالبدی و اجتماعی شهر را به نماد و نشانه‌های هنر و فرهنگ اسلامی، ملی و بازگویی فضایل اخلاقی در آستانه فصل نو مزین کند.

هشتمین رویداد فرهنگی هنری بهارستان فرصتی برای تعامل اجتماعی بین هنرمندان و شهروندان، ترویج فرهنگ، آداب و آیین‌های ایرانی و اسلامی در پیشواز بهار و خلق نشانه‌ای بر منظر شهری برای ایجاد هویت اجتماعی و فرهنگی پایتخت است.

در همین راستا فراخوان دیوارنگاری با رویکرد بازآفرینی ارزش‌های فرهنگی در هویت اجتماعی و شهری، بهره از نشانه‌ها و نماد‌های فرهنگی در معماری و سیما و منظر شهری، توجه به ارزش‌های اخلاقی و یادآوری مفاهیم ارزشمند انسانی در آیین‌ها و مراسم ملی و مذهبی، بازنمایی هنرمندانه از مفاهیم ایثار، گذشت و مهرورزی در نمایه‌های فرهنگی و هنری شهر، ترویج فرهنگ با بهره از اثربخشی و خلق آثار هنری برای ایجاد سرمایه فرهنگی، اشاعه فرهنگ فاخر اجتماعی با‌ایده‌های نو و مشارکت مردمی و توسعه پایدار فرهنگ و هنر شهری برای دستیابی به الگوی کلانشهر فرهنگی در جهان اسلام را منتشر کرده است.

از اهداف انتشار این فراخوان می‌توان به ایجاد فضای تعاملی با شهروندان همدلی و همراهی برای احساس پویایی و نشاط شهروندی، توسعه پایدار هنر شهری و ایجاد سرمایه‌های فرهنگی در بستر برگزاری رویداد، خلق هنرمندانه آثار هنر شهری با بهره از عناصر هنر ایرانی – اسلامی برای ترویج فرهنگ ایثار با مصداق‌های شهادت، گذشت، بخشش و.. ، تبلیغ و ترویج فرهنگ مهرورزی، مهربانی، ادب ورزی و همدلی در نگاره‌های و نمایه‌های هنری شهر، توسعه هنر شهری با تأکید بر فرهنگ عمومی برای برگزاری رویداد‌ها و مناسبت‌های ملی و مذهبی در آستانه نوروز و اعیاد شعبانیه و ایجاد فرصتی‌های شهری برای خلق و توسعه هنر مردمی اشاره کرد.

بر اساس آنچه در این فراخوان آمده است، هیأت داوران و ویرایش آثار متشکل از اساتیدی چون محسن ناصریان، اونیش‌امین الهی و محمدرضا زروئی نصرآبادی بوده و علاقه‌مندان می‌توانند از تاریخ ۰۶/۹/۱۴۰۱ الی ۱۳/۹/۱۴۰۱ برای ثبت‌نام و ارسال مستندات فقط از طریق سامانه رویداد‌های هنر شهری سازمان زیباسازی zibasazievents. tehran.ir اقدام کنند.

هنرمندان و علاقه‌مندان برای شرکت در این رویداد می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به نشانی اینترنتی zibasazi. tehran.ir مراجعه کنند.

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..