دوشنبه ۳ مهر ۱۴۰۲ ۲۵ سپتامبر ۲۰۲۳
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر با عنوان (طوبای زرین) از ۵ بهمن تا ۱۵ اسفند ماه ۱۳۹۷ با دبیری «ابراهیم حقیقی» به همت اداره کل هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با همکاری مؤسسه توسعه هنرهای تجسمی معاصر، ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان‌ها، نگارخانه‌ها و مجامع هنری برگزار می‌شود.
یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر با عنوان (طوبای زرین) از ۵ بهمن تا ۱۵ اسفند ماه ۱۳۹۷ با دبیری «ابراهیم حقیقی» به همت اداره کل هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با همکاری مؤسسه توسعه هنرهای تجسمی معاصر، ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان‌ها، نگارخانه‌ها و مجامع هنری برگزار می‌شود.

به گزارش هنرمندنیوز به نقل از واحد ارتباطات و رسانه اداره کل هنرهای تجسمی، یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر با هدف ایجاد فضای گفت‌وگو میان اهالی جامعه هنرهای تجسمی کشور، ایجاد زمینه برای رشد هنر معاصر ایران و همچنین ایجاد فرصت برای ارتقای آگاهی و هنر هنرمندان ایرانی، همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران برگزار می‌شود.

در فراخوان یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر آمده است:

«جشنواره در ۱۰ رشته هنری: «تصویرسازی»، «خوشنویسی»، «سرامیک»، «کاریکاتور و کارتون»، «گرافیک»،«عکاسی»،«مجسمه»، «نقاشی»، «نگارگری» و «هنرهای جدید» (ویدیوآرت، پرفورمنس آرت و چیدمان) برگزار می شود. اهداف این دوره از جشنواره، معرفی و نمایش آثار تازه هنرمندان ایرانی و نمایش دستاوردهای خلاقانه هنری در رشته‌های ۱۰ گانه است و انتظار می‌رود هنرمندان به «رویکردها و شیوه‌های معاصر» در «خلق» و همچنین «ارایه» آثار هنری توجه کنند.

موضوع این دوره از جشنواره «آزاد» است و هنرمندان می‌توانند آثار خود را با رویکردهای معاصر در هنر ایران  با گرایش‌هایی چون، رویکردهای معاصر، رویشی نوین از ریشه‌های کهن، تاثیر هنر ما در منظومۀ جهان معاصر، انسان، رنج های بشری و بازنمایی هنرمندانه، تفکر انسان معاصر در سپهر اندیشه های آئینی، میراث فرهنگ و اندیشه ایرانی: انسان بومی، تفکر جهانی، اسطوره ها و بازآفرینی در جهان معاصر به دبیرخانه ارسال کنند.

یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر در هر رشته به یک نفر برگزیده تندیس طوبای زرین، لوح افتخار و مبلغ ۱۵۰ میلیون ریال جایزه نقدی اهدا می‌کند.

هنرمندان برگزیده برای سفر مطالعاتی به شهرک هنرمندان فرانسه (Cite des Arts) معرفی می‌شوند تا بر اساس ضوابط، شرایط و زمان‌بندی اداره کل هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، به این سفر مطالعاتی اعزام شوند. ضمنا در هر رشته از یک نفر تقدیر شده و به برگزیده لوح افتخار و مبلغ ۵۰ میلیون ریال جایزه نقدی اهدا می‌شود. همچنین به تمام هنرمندان راه یافته به نمایشگاه، گواهی شرکت و کتاب جشنواره اهدا خواهد شد و تمامی هنرمندان راه یافته به جشنواره، به عضویت مؤسسه توسعه هنرهای تجسمی معاصر درخواهند آمد.

ریاست شورای سیاست‌گذاری این دوره جشنواره را هادی مظفری بر عهده دارد و اعضای شورای سیاست‌گذاری عبارتند از فرزاد ادیبی، ابراهیم حقیقی، امیر راد، محسن سلیمانی، حمید شانس، سیف الله صمدیان، احمد عربانی، کیانوش غریب پور، امیراحمد فلسفی، لیلی گلستان، هادی مظفری، اردشیر مجرد تاکستانی و مهران هوشیار .

هادی مظفری ریاست شورای سیاست گذاری با پیشنهاد «ابراهیم حقیقی» دبیر جشنواره فجر یازدهم سیدامیر سقراطی را به عنوان دبیر هنری و : محسن سلیمانی را به سمت مدیر اجرایی معرفی کرد.

یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر با عنوان (طوبای زرین) به بخش‌های زیر تقسیم می‌شود. نمایش آثار برگزیده جشنواره، نمایش گزیده‌ای از آثار ارایه شده در گالری‌های کشور، نمایش دستاوردهای هنری در استان‌های کشور، فراخوان مقالات و برگزاری همایش‌های تخصصی، نمایش فیلم‌هایی درباره هنرهای تجسمی، نمایش دستاوردهای انتشارات هنرهای تجسمی کشور، تجلیل از مفاخر هنرهای تجسمی، تجلیل از فعالان هنرهای تجسمی، تجلیل از نویسندگان، مولفان و منتقدان هنرهای تجسمی.

در این دوره جشنواره تجسمی فجر به مناسبت چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی ایران، بخش‌های ویژه‌ای خواهد داشت. پلاک ۴۰: نمایش هنرهای تجسمی انقلاب، نمایشگاه عکس روزهای انقلاب، هنر معاصر ایران؛ چهل نمایشگاه، چهل شهر، تجلیل از هنرمندان برگزیده انقلاب و دفاع مقدس از جمله این بخش هاست.

علاقمندان می‌توانند آثارشان را به دبیرخانه دایمی جشنواره به نشانی تهران، خیابان کارگر شمالی، بالاتر از بلوار کشاورز، روبه‌روی پارک لاله، کوچه شهید صدوقی، پلاک ۱۷، کدپستی: ۱۴۱۸۶۹۳۵۴۱ارسال کنند و برای دریافت اطلاعات بیشتر با تلفن و دورنگار: ۶۶۹۴۶۹۱۰  و ۶۶۹۴۶۹۱۱ تماس حاصل کنند و یا برای کسب اطلاعات بیشتر به وب سایت www.ivafestival.ir مراجعه کنند.

 

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..