چهارشنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۰ ۱۴ آوریل ۲۰۲۱
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

موزه سرسق لبنان که در انفجار چهارم اوت ۲۰۲۰ بندر بیروت آسیب اساسی دیده است، در یک برنامه یک‌ساله با هزینه سه میلیون دلاری بازسازی می‌شود.
موزه سرسق لبنان که در انفجار چهارم اوت ۲۰۲۰ بندر بیروت آسیب اساسی دیده است، در یک برنامه یک‌ساله با هزینه سه میلیون دلاری بازسازی می‌شود.

هنرمندنیوز: آن گریلو، سفیر فرانسه در لبنان جمعه گذشته در یک کنفرانس خبری مشترک از عزم جدی وزارت فرهنگ فرانسه برای کمک به بازسازی موزه سرسق خبر داد. به گفته وی، پاریس ۵۰۰ هزار یورو برای بازسازی هزینه می‌کند و در ساختن شیشه‌های رنگی و طبقه اول تاریخی آن به ویژه تالار عرب مشارکت جدی خواهد داشت.

موزه سرسق سال ۱۹۶۱ در قصر سرسق افتتاح شد؛ عمارتی قدیمی مربوط به سال ۱۹۱۲ که در یکی از اشرافی‌ترین مناطق پایتخت لبنان میزبان هنردوستان از سراسر جهان است. موزه سرسق حدود هزار متر از محل انفجار چهارم اوت ۲۰۲۰ در بندر بیروت فاصله داشت و در آن فاجعه آسیب‌های اساسی دید.

زینه اریده، مدیر موزه سرسق معتقد است تمام کارهایی که در ۱۰ سال گذشته برای به‌روز کردن موزه انجام شده، باید دوباره انجام شود تا این بنای تاریخی به روز اول و شکل اصلی‌اش بازگردد. قرار است موزه سرسق پس از پایان بازسازی ماه نوامبر ۲۰۲۱ بازگشایی شود.

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..