سه شنبه ۱۸ بهمن ۱۴۰۱ ۷ فوریه ۲۰۲۳
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

فرانک نوری، طراح و سازنده طلا و جواهر می‌گوید طیفی از افراد هنگام خریدن یک قطعه زیور قیمتی به این فکر می‌کنند که قرار است آن را برای دیگران به یادگار بگذارند.
فرانک نوری، طراح و سازنده طلا و جواهر می‌گوید طیفی از افراد هنگام خریدن یک قطعه زیور قیمتی به این فکر می‌کنند که قرار است آن را برای دیگران به یادگار بگذارند.

هنرمندنیوز: فرانک نوری، طراح و سازنده طلا و جواهر، مدرس و داور برخی رویدادهای جشنواره‌ای این حوزه درباره روند فعالیت‌های خود و شرایط حاکم گفت: ۱۵ سال است که در این زمینه فعالیت می‌کنم و پس از تحصیل در حوزه سنگ‌های قیمتی و نیمه قیمتی در دانشگاه علمی کاربردی و به دلیل علاقه‌مندی با تداوم تحصیل در دانشگاه شهید بهشتی، به‌صورت حرفه‌ای وارد این عرصه شدم و تاکنون تجربیات متعددی را در زمینه طراحی، ساخت، گذراندن دوره‌های آموزشی، تدریس و داوری برخی رقابت‌ها پشت سر گذاشته‌ام.

او درباره جایگاه ایران در میان سایر کشورهای مدعی در این عرصه بیان کرد: شاید فاصله ما با کشورهای صاحب نام در زمینه طراحی و ساخت جواهر، یک واژه و آن خودباوری باشد که متأسفانه نبود آن گاه سبب می‌شود با وجود سرمایه‌های انسانی و تجربی اما نتوانیم آن‌گونه که باید در سطوح جهانی خود را نشان دهیم.

نوری با اشاره به اینکه امروز در ایران سبک ‌کاری اغلب افراد به نمونه‌های مدرن گرایش دارد، اظهار داشت: توسعه نرم‌افزارهای سه‌بعدی‌سازی طرح‌ها سبب شده که در کمترین زمان ممکن، آثاری بسیار زیبا و ارزشمند به بازار ارائه شود ضمن آنکه ما در ایران، ثروتی همچون انواع سنگ‌های قیمتی و نیمه قیمتی را در اختیار داریم که خود می‌تواند رنگ و بویی متفاوت به جواهراتمان ببخشد.

این طراح و مدرس حوزه زیورآلات در ادامه به ذائقه و سلیقه فعلی مردم برای تهیه تن‌پوش‌های زینتی اشاره و بیان کرد: خیلی‌ها دوست دارند با طلا و جواهرهایشان خاطره بازی کنند و البته طیفی از افراد در هنگام خرید یک قطعه زیور قیمتی به این فکر می‌کنند که قرار است آن را برای دیگران به یادگار بگذارند چرا که هم بسیار زیباست، هم ماندگار بوده و هم در ابعاد کوچک به سادگی قابل حمل است.

او در پایان با تأکید بر جذب برخی هنرجویان مستعد خود به شرکت‌های بزرگ طراحی و ساخت طلا و جواهر در جهان، تصریح کرد: برندهای بزرگ، ارزش هنر و خلاقیت هنرمندان ایرانی را به‌خوبی درک می‌کنند و بر این اساس، می‌توان امید داشت نام بسیاری از طراحان شاخص ایرانی در لیست برترین‌های جهان در حوزه طراحی و ساخت طلا و جواهر قرار گیرد ضمن آنکه ما در کشورمان ایران نیز باید بیش‌ازپیش تلاش کنیم تا بتوانیم در سایه خودباوری، جایگاه خود را در سطوح جهانی تثبیت کنیم.

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..