پنج شنبه ۹ تیر ۱۴۰۱ ۳۰ ژوئن ۲۰۲۲
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

یادداشت اختصاصی «فرهاد فخرالدینی» برای چهلمین روز درگذشت استاد «محمدرضا شجریان»

چهل روز از درگذشت هنرمند محبوب ایران، هنرمندی که در دل‌ مردم جا داشت و عاشقانه او را دوست می‌داشتند. در این مدت شاهد بودیم که او چه جایگاهی نزد ملت عزیز ایران دارد و چنین محبوبیتی نزد مردم، تقریبا بی‌سابقه است...
چهل روز از درگذشت هنرمند محبوب ایران، هنرمندی که در دل‌ مردم جا داشت و عاشقانه او را دوست می‌داشتند. در این مدت شاهد بودیم که او چه جایگاهی نزد ملت عزیز ایران دارد و چنین محبوبیتی نزد مردم، تقریبا بی‌سابقه است...

هنرمندنیوزچهل روز از درگذشت هنرمند محبوب ایران، هنرمندی که در دل‌ مردم جا داشت و عاشقانه او را دوست می‌داشتند. در این مدت شاهد بودیم که او چه جایگاهی نزد ملت عزیز ایران دارد و چنین محبوبیتی نزد مردم، تقریبا بی‌سابقه است، آن هم در دورانی که بیماری کرونا همه‌ی دنیارا، به خصوص ایران ما را فرا گرفته است و مردم در چنین شرایطی کمتر در اجتماع ظاهر می‌شوند، ما شاهد بودیم که با چه شور و اشتیاقی در مراسم بدرقه و خاک‌سپاری آقای شجریان شرکت کردند.

شجریان عزیزی بود که از دست رفت و همه‌ی ما از این واقعه متالم و متاثر هستیم.

من سابقه‌ی دوستی دیرینه با ایشان دارم، خاطرات بی‌شماری دارم، سالیان سال علاوه بر اینکه هنگام کار مشترک در صحنه و استودیو با هم بودیم دیدارهایی در سفرها، جلساتی مثل شورای عالی موسیقی و نیز مهمانی هایی داشتیم و از دیدار هم خوشحال می شدیم .

اکنون این عزیز در بین ما نیست، چیزی را که می‌توانم عرض کنم این است که ای کاش همه‌ی هنرجویان ما، نخست انسانیت را از آقای شجریان یاد بگیرند، فقط در بند یادگیری ردیف موسیقی و فنون آواز نباشند.

انسانیت، فروتنی و بزرگواری این مرد برای من حیرت‌انگیز بود؛ او تا آخر همان گونه ماند که در روزهای اول آشنایی‌مان بود و با آن همه شهرت و محبوبیت کوچک ترین تغییری نکرد. او همیشه مردم ایران، دوستان و دوستدارانش را دوست می‌داشت .

در مورد قابلیت‌های ایشان به اندازه‌ی کافی هم من و هم دوستانم صحبت کرده‌ایم و همه می‌دانند که شجریان خواننده‌ی برجسته ای بود وبه ادبیات ایران تسلط عالی داشت. تاکید و توصیه‌ی من به عزیزانی که در این راه شجریان را الگوی خود قرارداده‌اند و می‌دهند این است که بیشتر از همه معنویت و اخلاق او را مد نظر داشته باشند.

در آخر به ایرانیان که این همه به هنر ارج می‌نهند، احترام می‌گذارند و قدر شناسی می‌کنند درود می‌فرستم. این نشان از آن دارد که مردم ایران علیرغم بی توجهی‌هایی که به هنر می‌شود کماکان علاقمند هنر و موسیقی و قدردان هنرمندانشان هستند.

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..