جمعه ۸ مرداد ۱۴۰۰ ۳۰ ژوئیه ۲۰۲۱
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

تفاهمنامه همکاری میان فرهنگسرای نیاوران و سفارت فنلاند به منظور تسهیل، تقویت و گسترش تعاملات فرهنگی و هنری عصر روز چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۰ منعقد شد.
تفاهمنامه همکاری میان فرهنگسرای نیاوران و سفارت فنلاند به منظور تسهیل، تقویت و گسترش تعاملات فرهنگی و هنری عصر روز چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۰ منعقد شد.

هنرمندنیوز: تفاهم‌نامه همکاری‌های فرهنگی و هنری میان فرهنگسرای نیاوران به نمایندگی عباد رضا اسلامی مدیر فرهنگسرای نیاوران و مشاور معاون هنری وزیر ارشاد و سفارت فنلاند به نمایندگی  کیو نوروانتو سفیر فنلاند در ایران با حضور محمد طاها عبدخدایی  پژوهشگر  فرهنگی،جمعی از هنرمندان و پرسنل فرهنگسرا منعقد شد.

قرار است در اولین همکاری فرهنگی هنری ما بین فرهنگسرای نیاوران و سفارت فنلاند نمایشگاهی در تیرماه ۱۴۰۰ از آثار آلوار آلتو معمار شهیر فنلاندی در فرهنگسرای نیاوران برگزار شود.

کمتر فردی در میان علاقمندان معماری و طراحی ساختمان و همچنین دانشجویان معماری و معماران را می توان یافت که با نام معمار برجسته آلوار آلتو آشنایی نداشته باشد. این معمار برجسته در طول دوران پربار عمر ۷۸ ساله خود خدمات شایانی به معماری جهان کرد و از وی در نقاط مختلف دنیا بناها و آثار ارزشمندی به جای مانده است.ارزش هنر و تخصص وی تا حدی بود که در کشور فنلاند دانشگاهی را به نام وی نامگذاری کردند.

هوگو آلوار هنریک آلتو (Hugo Alvar Henrik Aalto) متولد ۱۸۹۸ و از پیشگامان معماری مدرن بود. وی در ۱۹۱۶ به پلی تکنیک هلسینکی  رفت و در ۱۹۲۱ فارغ‌التحصیل شد. او از شاگردان آرماس لینگرن و لارس سونک بود. مدت چند سال در سراسر اسکاندیناوی ، اروپای مرکزی  و ایتالیا سفر کرد و مدت کوتاهی در دفتر برنامه‌ریزی نمایشگاه گوتنبرگ فعالیت داشت.

آثار ارزشمند زیادی از وی در  کشور فنلاند و سایر نقاط اروپا و جهان باقی مانده است.علاوه بر آثار و بناهای معماری، طراحی مبلمان داخلی نیز از تخصص های دیگر وی بوده است.

از پروژه‌های مهمی که آلتو در ایران به طراحی آن پرداخت، طراحی موزه هنرهای معاصر شیراز بین سال‌های ۱۹۶۹ تا ۱۹۷۳ بود.این پروژه هرگز به مرحله ساخت نرسید.آلتو در ۱۹۷۶ در هلسینکی درگذشت.

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..