یکشنبه ۲۲ فروردین ۱۴۰۰ ۱۱ آوریل ۲۰۲۱
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

رییس انجمن موسیقی لرستان در گفت‌وگویی درباره پتانسیل‌های موسیقی لرستان صحبت کرد و تولید ساز کمانچه را از مهم‌ترین پتانسیل‌های موسیقی در استان لرستان برشمرد.
رییس انجمن موسیقی لرستان در گفت‌وگویی درباره پتانسیل‌های موسیقی لرستان صحبت کرد و تولید ساز کمانچه را از مهم‌ترین پتانسیل‌های موسیقی در استان لرستان برشمرد.

امین عباسیان رئیس انجمن موسیقی لرستان درباره پتانسیل‌های موسیقی این استان بیان کرد: تولید و ساخت ساز به‌خصوص کمانچه از مهم‌ترین پتانسیل‌های موسیقی در لرستان است. امروزه به‌طور تقریبی ۸۰ درصد کمانچه ایران در لرستان تولید می‌شود. همچنین تولید و فروش آلبوم‌های لری از دیگر ظرفیت‌های موسیقی لرستان است، چراکه علی‎رغم رعایت نشدن قانون کپی‌رایت، ‏یکی از پردرآمدترین مشاغل است.

رئیس انجمن موسیقی لرستان‏ ادامه داد: فروش آلبوم موسیقی لری در لرستان در ایام نوروز به حد اعلای خود می‌رسد ‏تا ‏آنجا که فروش سی دی اورجینال و کپی شده در ۱۵ روز اول فروردین بین ۱۵ تا ‏‏۲۰ هزار تومان ‏است.

او اجرای کنسرت‌ها و کلاس‌های موسیقی در این استان را از دیگر پتانسیل‌های موسیقی لرستان برشمرد و گفت: سالانه به صورت میانگین ۵۰ کنسرت موسیقی لری در استان و سایر شهرهای کشور ‏برگزار ‏می‌شود که اگر حداقل مبلغ را در نظر بگیریم هر کنسرت ۱۰ میلیون درآمد دارد.‏ همچنین با توجه به گرایش خانواده‌ها به آموزش موسیقی برای فرزندانشان قریب به ‏‏۲۰۰۰ ‏هنرجوی موسیقی در استان داریم که اگر میانگین هزینه کلاس هر نفر به‌ طور ماهیانه ‏‏۷۰ هزار ‏تومان باشد ۱.۴ میلیارد تومان درآمد این کلاس‌هاست.

 

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..