یکشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۰ ۲۰ ژوئن ۲۰۲۱
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

فستیوال بین‌المللی فیلم‌های انیمیشن شهر "انسی" در فرانسه، که یکی از مهمترین ویترین‌های این سینما در جهان به شمار می‌آید، پس از سال کرونا زده ی 2020، در روز 14 ژوئن درهای خود را می گشاید. فیلم انیمیشن کوتاه "دیوار چهارم"، ساخته محبوبه کلائی، از ایران، در بخش چشم انداز گنجانده شده است.
فستیوال بین‌المللی فیلم‌های انیمیشن شهر "انسی" در فرانسه، که یکی از مهمترین ویترین‌های این سینما در جهان به شمار می‌آید، پس از سال کرونا زده ی 2020، در روز 14 ژوئن درهای خود را می گشاید. فیلم انیمیشن کوتاه "دیوار چهارم"، ساخته محبوبه کلائی، از ایران، در بخش چشم انداز گنجانده شده است.

هنرمندنیوز: فستیوال "آنسی" برای ۶۰ مین برگزاری خود که به شکل حضوری و اینترنتی انجام می گیرد، افزون بر فیلم های انیمیشن آفریقائی، ۲۰۰ فیلم را که از میان بیش از  ۲۷۰۰ فیلم دریافتی برگزیده، در بخش های مسابقه ای خود خواهد داشت. این بخش ها شامل : انیمیشن بلند، کوتاه،  فیلم های پایان تحصیل،  چشم انداز، برون از محدوده ، فیلم های تلویزیونی و سفارشی از سراسر جهان می شوند. بیش از ۱۰ جایزه ویژه در این فستیوال به برندگان داده می شود .

فیلم های این فستیوال در سال ۲۰۲۰،  از۱۱۱   کشور جهان می آمدند.

۱۰ فیلم بلند انیمیشن  در بخش مسابقه‌ای  اصلی این فستیوال شرکت دارند که ۳ تای آنها از ژاپن می آیند.  فیلمی که در این بخش نظر را، به دلیل نزدیکی با دنیای فارسی زبان،  به خود می کشاند، فیلم بلند "خانواده افغانی من" است که ساخته "میکائیلا پاولاتوآ" از جمهوری چک است. این فیلم داستان دختری چک را نشان می دهد که عاشق یک افغان به نام "نظیر" می شود. او درباره افغانستان، سبک زندگی خانواده ای که می رود به آن بپیوندد و آداب آن چیزی نمی داند. این دختر جوان ، آن هم در دوران پسا طالبان، از جمله با مبارزه زنی برای رهائی از چنگ شوهری خشن، آشنا می شود...

در همه بخش ها سینمای ژاپن، آسیا، روسیه و اروپای شرقی پر رنگ تر هستند.

این فستیوال همچنین به همه دست‌اندرکاران سینمای انیمیشن امکان می‌دهد طی این روزها با یکدیگر و تولیدات ناب جهان آشنا شوند و کارهای متعددی را در بازار مهم آن بیابند.

این بازار که درسال ۲۰۱۵، سی‌امین سالگرد موجودیت خود را جشن گرفت در بیش از ۷۰۰۰ متر مربع مساحت جای می گیرد و بیش از ۸۰۰ شرکت بین المللی در غرفه‌هایش حضور می یابند

در سال ۲۰۱۵، این بازار جایزه ای را برای بزرگداشت کسانی به وجود آورد که به تحول سینمای انیمیشن، چه از راه ساختن، سرمایه گذاری و یا تعمق در فیلم های انیمیشن، کمک کرده بودند.

در سال ۲۰۱۹،  برای نخستین بار این جایزه به انجمن "زنان در دنیای انیمیشن" داده شد.

البته فستیوال پیش تر نیز به زنان توجه کرده بود. از جمله این که درسال ۲۰۱۶، "میفا" (بازار بین المللی فیلم های انیمیشن)، بار دیگر یک زن  را برای تهیه آفیش فستیوال برگزید و ۷ تن از ۱۲ عضو هیات داوران زن بودند.

در سال ۲۰۱۷، "میفا" ، نخستین "گردهم آئی زنان انیمیشن ساز" و یا در واقع "زنان در انیمیشن و زنان انیمیشن ساز" را سازمان دهی نمود.

شماری نمایشگاه از جمله  پیرامون "سینمای انیمیشن و ترفند های ساخت آن"، در گوشه وکنار شهر برگزار می گردد.

دیوار چهارم در فستیوال انسی

فستیوال "انسی"، برای مبارزه با پراکندگی ویروس و همچنین با تغییرات آب و هوا، از شرکت کنندگان می خواهد از شاتل ها، اتوبوس ویا اشتراک در استفاده از اتومبیل برای رفتن به محل فستیوال استفاده کنند. فستیوال از کاغذ و جوهرهای  بازیافت شده استفاده کرده از چاپ بروشور خود داری می کند. بلیط ها هم دیجیتالی خواهند بود و از میزان کاغذهای تبلیغاتی در فستیوال کاسته خواهد شد.

میهمان امسال فستیوال بین المللی فیلم های انیمیشن شهر "انسی"، قاره آفریقاست که با ۲۱ پروژه و شماری کنفرانس، دیدارها و نیز دادن جایزه به صنعت فیلم های انیمیشن در آفریقا، به شناخت این بخش از سینمای این فاره کمک می کند.   .

جشنواره فیلم انیمیشن انسی یکی از چهار جشنواره بین المللی فیلم انیمیشن  است که توسط انجمن بین المللی فیلم انیمیشن (آسیفا)  حمایت می شود. این جشنواره در روز ۱۹ ژوئن پایان می پذیرد.

"شهلا رستمی"

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..