شنبه ۹ مرداد ۱۴۰۰ ۳۱ ژوئیه ۲۰۲۱
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

رایزنی فرهنگی ایران در نورسلطان خبر داد؛

کتابخانه ملی آکادمی قزاقستان بدلیل شیوع ویروس کرونا در جهان، خدمات خود را به صورت آنلاین ارائه می‌کند. کنفرانس‌های این آکادمی نیز قرار است به صورت آنلاین برگزار شود.
کتابخانه ملی آکادمی قزاقستان بدلیل شیوع ویروس کرونا در جهان، خدمات خود را به صورت آنلاین ارائه می‌کند. کنفرانس‌های این آکادمی نیز قرار است به صورت آنلاین برگزار شود.

به گزارش هنرمندنیوز هم اکنون کتابخانه ملی آکادمی قزاقستان بدلیل شیوع ویروس کرونا در جهان، شیوه فعالیت خود را فعلاً تغییر داده است. کتابخانه ملی الکترونیک قزاقستان در ۷ روز هفته به صورت شبانه روزی آنلاین است. از کتابخانه ملی الکترونیک قزاقستان مخاطبان بیش از ۶۰ کشور جهان از جمله روسیه، چین، ترکیه، آمریکا، آلمان، ژاپن، فنلاند و غیره استفاده می‌کنند. در این راستا این کتابخانه اخیراً «وبی‌نار» تحت عنوان «منبع میراث ملی و فرهنگی قزاقستان» را برگزار کرد. به علاوه طرح کتابخانه آنلاین راه اندازی شد. همچنین قرار است برای برگزاری کلاس‌های آنلاین با موضوع فناوری‌های مدرن اطلاعاتی نیز برنامه ریزی شود. برای کاربران همه نشریه‌های قزاقستان در همه حوزه‌ها قابل دسترسی است. همچنین کاربران از امکانات دسترسی به تمام مقالات علمی و انتشارات انستیتوهای علمی و پژوهشی، پایگاه اطلاعات IPR Books و Euromonitor Passport برخوردار هستند. قرار است برای انجام اقدامات بیشتر در بخش فعالیت‌های آنلاین این کتابخانه برنامه ریزی شود. از جمله، مرور بر سایت‌های مجلات، انتشارات علمی قزاقستان، مرور آنلاین بر لغت نامه‌های تخصصی، کتاب‌های جدید، شب‌های شعر، سخنرانی‌های ویدئویی با عنوان «تاریخ خط و کتاب‌های قزاقستان»، مسابقه آنلاین شعر و نقاشی برای کودکان، دیدارهای آنلاین با اشعار و نویسندگان و آبای شناسان، معرفی آنلاین نسخ خطی و کتب نادر، کنفرانس و سخنرانی‌های آنلاین به مناسبت هزار و صد و پنجاهمین سالگرد فارابی در نظر گرفته شده است.

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..